Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Satelitní parabola

Hezký večer, chtěla bych se zeptat, jestli je satelitní přijímač, co mají někteří na oknech nějak zdravotně nebezpečný. Resp. nechci zde polemizovat o ne/škodlivosti elektromagnet. smogu, jde mi o to, že nerozumím
této technice a tak nevím, co vysílá, v jaké intenzitě, jestli je to podobné záření vysílaném mobily apod.
Chci si pronajmout byt, ale dnes jsem zjistila, že sousedi mají na okně hned dva "talíře". Jelikož telefon můžu
používat jen na handsfree, jinak mám do deseti minut migrénu a podobně to mám při používání PC na wi-fi, nerada
bych si zadělala na další nepříjemnosti...Moc děkuji za odpověď všem. Katka

loading...

Já tomu teda sice nerozumím, ale co vím, tak mě bolí hlava jen když jsem u PC, které chytá wi-fi signál, naopak tam, kde je pokrytí ( což je dnes skoro ve všech obchod. centrech, kavárnách, autobusech atd. atd. ) mi to problém nedělá. Stejně tak mi nevadí být tam, kde je to zamořeno mobilním signálem, což je dnes snad kromě podzemí úplně všude, ale vadí mi, když ten mobilní přijímač mám u ucha. Takže v čem je zakopaný pes????

Satelitní paraboly žádný signál nevyzařují! Jsou to pouze PŘIJÍMACÍ antény.
Mimochodem, bolest hlavy u zdrojů tak slabého elektromagnetického záření, jako jsou mobily nebo WiFi terminály, je čistě psychologická záležitost. Prostě sis to vsugerovala.

Psychologická záležitost to není, to jsem si myslela celé ty roky, kdy jsem tomu taky nevěřila a myslela si, že je to něčím jiným. Pak se mi ale stalo několik situací, kdy jsem byla v těsné blízkosti někoho, kdo telefonuje nebo kdo má PC na wi-fi, aniž bych to věděla ( např. ve vlaku, kdy byl dotyčný v kupé vedle zády je ke mě a že telefonuje jsem zjistila, až když mě začala bolet hlava a šla jsem k okýnku na chodbu atd.). Těch situací bylo tolik, že jsem se už nenechala přesvědčovat ostatními, že to tím není a prostě si koupila sluchátka a omezila volání na minimum. Od té doby mám klid. Což mi to potvrdilo a kdybych na tyhle skeptiky nedala, mohla jsem si ušetřit žaludek i dost peněz za analgetika, když už nepočítám ty hodiny utrpení než prášek zabral. A ve svém okolí vím o takto citlivých lidech. Takže ne že to není nebo neškodí, ale někdo je prostě citlivější.

je lhostejné zda je bolest hlavy spúsobená fyzikálnim pôsobením vln nejasných vlasností nebo psychologická záležitost, proste a jednoduše, mechanismus je nepodstatný, víš své, jak jsou vlny nekde, bolí Te hlava

v porádku,

prej v Severní Korei je elektrifikace pozadu tak 100 let, mobily témer neexisují a satelitní príjem také ne, vhodné místo pro pobyt lidem citlivým na vlnení

podej si žádost na jejich ambasáde

.... :puff:

Už jsem to psala v úvodu, mě je zcela jedno, kdo čemu věří a doufala jsem, že to se tady rozebírat nebude. To,c o jsem potřebovala vědět, je to, jestli ty paraboly fungují na podobném principu přijímání vln jako mobil nebo PC, které chytá signál wi-fi, to je vše. Ví tady někdo tohle?

Asi nemá cenu, ti vyvracet čemu věříš. Ale myslím si, že nejsem daleko od pravdy, když si myslím,
že jsi si přečetla na internetu hodně článků, zabývajících se touto tématikou.
Na netu je těchto článků mnoho a tvrdí o škodlivosti signálů mobilů a wifi, ačkoliv to nikdy nebylo
prokázáno.
A psychika je mocná čarodějka. Je například známo, že právě migréna je velmi náchylná na psychiku a
lze ji snadno vyvolat třeba rozrušením.
Víš čemu se říká hypochondr? Asi ano. Hypochondr si myslí že je nemocný, i když je naprosto zdráv.
Dnes již i lékaři vědí, že hypochondrie není jen pouhý výmysl pacienta.
Vědí to, že hypochondr se skutečně cítí tak, jako by byl nemocný a dokonce u něj lze pozorovat
příznaky nemoci. Přitom i nejpodrobnější vyšetření žádnou skutečnou nemoc nenajde.
Hypochondrie je psychická záležitost, která u pacienta vyvolá pocity nemoci, bolest a podobně.
Myslím, že u Tebe je to podobná záležitost. Pokud by jsi o tomto nikdy neslyšela a nevěděla, neměla bys potíže. Už samotný fakt, že víš že jsi u počítače s wifi, nebo slyšíš někoho blízko volat, vyvolá
Ti to potíže. Skutečné potíže, jako u hypochondrie.

Teď trochu techniky. Pokud to trochu pochopíš, poznáš že nejsem daleko od pravdy.
V krajním případě, což bych nerad, se může stát, že Ti tím vyvolám další potíže, a to tím,
že Ti napíšu další zdroje záření, o kterých jsi třeba nevěděla a proto Ti dosud nevadily.

Všechny rádiové signály jsou si v podstatě podobné. Třeba signál wifi, je v principu stejný jako třeba vysílání rádia. A každý vysílač má nějaký výkon,tedy sílu vysílání. Některé vysílače mají výkon úplně nepatrný a jiné obrovský.
Tak například wifi v notebooku má výkon úplně maličký. Naopak takový televizní vysílač má výkon tak obrovský, že pokud bychom to chtěli porovnat, tak je to rozdíl asi jako mezi blechou a slonem.
Pravdou je že televizní vysílač je dál, ale proto, že má takový výkon, tak u Tebe je mnohem silnější, nežli zmíněné wifi. Přesto, že Tě zasahuje mnohem více, než wifi, tak Ti nevadí. Jak to???
Není to jen tím, že tu techniku neznáš a nevíš to??
Nebo takové vojenské radary. V určitých místech můžeš být zasažena signálem radaru, který je tak silný, že signál wifi je proti tomu jako plivnutí do moře. Přesto Ti tento signál nevadí.
Nebo třeba nějaký soused má radioamatérskou vysílačku, kterou se dovolá až do Ameriky. To je velmi silný signál. Také Ti asi nebude vadit. Proto, že o něm nevíš.
A tak bych mohl pokračovat. Jsme doslova prošpikováni obrovským množstvím velmi silných rádiových signálů. Tak proč by Ti měly vadit právě signály wifi, nebo mobilu, které proti tomu jsou úplně zanedbatelné. Bude to tím, že právě o mobilech a wifi se v článcích nejčastěji píše.
Možná, že Tě můj příspěvek uráží, víš přece že ti to vadí.
Ale pokusil jsem se Ti vysvětlit o čem to je. Chápu, že příznaky skutečně můžeš mít. Ale bude to tím,
jak jsem psal výše. Ale signál wifi za to asi nemůže.

Teď ještě co už napsali jiní. Satelitní anténa nevyzařuje nic. Vyzařuje satelit nad našimi hlavami
a jeho signál je všude, ať tam anténa je či nikoliv. :-)

Ja uvediem este nieco s cislami.
Najprv, ale zdoraznim, ze satilitny pristroj ti nijako skodit nemoze, pretoze signal len pasivne prijima a sustreduje do jednoho bodu...konvertoru. Inymi slovami aj ked parabolu doma nemas signal je tu stale a ciri sa celoplosne.
Teraz k vlneniu. Pre teba ak by sme sa bavili na urovni fyziky su dolezite 2 udaje a to je kmitocet a vykon vysielaca. Pomerne dolezitym udajom je aj tvoja vzdialenost od vysielaca, pretoze vykon castokrat klesa voci vzdialenosti na kvadrat. Inymi slovam ak zdvojnasobis vzdialenost od vysielaca klesne vykon stvornasobne voci tebe.
Frekvencia vlnenia je dolezita preto, ze cim vyssia frekvencia tym horsie prechadza signal prekazkami. Preto sa napriklad (nastastie) nikdy nerozsirila 5GHz wifi technologia v indoore, pretoze 5GHz signal si poradi s prekazkami horsie ako 2.4GHz.
Teraz ake najbeznejsie druhy ziarenia ta zasahuju (v podstate stale).
1.Satelitne vysielanie
- frekvencie 1-40GHz (nad EU vyseiala vacsina druzic v 11-12GHz)
- vzdialenost desiatky kilometrov
- vyziareny vykon radovo desiatky W a vzhladom na vzdialenost na takyto signal nikto byt citlivy nemoze
2. Radiove vysielanie (VKV vlny)
- frekvencia okolo 100MHz
- vzdialenost kilometre az desaitky kilometrov (zalezi, kde byvas)
- vyziareny vykon radovo v kW od 0.1 az po stovky kW. Na toto by tiez nemal byt nikto citlivy, pretoze je to nizka frekvencia, je tu uz desiatky rokov a vzdialenost od vysielaca je velka
3. Wifi (net)
- frekvencia 2.4-5GHz (licencovanie spoje maju aj ine frekvencie napriklad 10GHz)
- vzdialenost moze byt aj v metroch, kedze 2.4GHz wifi je dnes skoro vsade
- vyziareny vykon 0.1kW (pripadne kusok viac), takze citlivost je minimalna. Malokto vie, ze klasicka mikrovlnka v kuchyni ide tiez na 2.4GHz a vyzaruje 10000 nasobne vyssi vykon! cize az 1000W. Ano je tam tienenie a je to kratky casovy usek, ale ten vykon je obrovsky. A stazoval sa niekto niekedy na mikrovlnku? Nie. Preco? Pretoze ludia ani nevedia v akom pasme to vysiela a ze to moze byt skodlive.
4. Mobilne vysielace (BTS)
- frekvencie 800-1900MHz
- vzdialenost od vysielaca desiatky metrov a viac
- vyziareny vykon v desiatkach W, vzhladom na vzdialenost by na ne nemal byt nikto citlivy
5. Samotne mobily
- to iste co BTS, ale vzdialenost pri hlave je minimalna. Vyziareny vykon v mW, maximalne 1W, ale vzhladom na vzdialenost moze dlhodobo nieco predsa len robit a aj robi. Sam som maval kedysi pri dlhsich hovoroch bolesti hlavy (1-2h hovory).

Suma sumarum, jedine na co moze byt podla mna clovek citlivy je mobil a aj to len vtedy ked ho aktivne pouziva, cize nie ked je polozeny vedla neho alebo telefonuje niekto v miestnosti, v ktorej sa zdrziava.
Zvysok suhlasim, ze je skor zalezitost psychiky.

No já teda nevím, ale satelitní přijímač podle tohoto popisu očividně nejen přijímá, ale taky vyžařuje...
Výbava pro satelitní příjem

Základní součástí výbavy je vnější jednotka umístěná třeba na fasádě či střeše domu – satelitní anténa (lidově a nepřesně parabola, ve skutečnosti jde jen o výseč z tvaru paraboly) s konvertorem. K ní je koaxiálním kabelem připojena vnitřní jednotka – přijímač, který umisťujeme vedle televizoru. Přijímač předává signál do zeobrazovače a slouží k ovládání systému. Stále častěji se již setkáme s televizory, které v sobě mají přijímač zabudovaný.

Konvertor (LNB – nízkošumová jednotka) je umístěn v ohnisku antény. Snímá signál soustředěný v ohnisku paraboly a konvertuje jej z gigaherzové (vysílací) frekvence na megaherzovou pro přijímač.
( převzato z http://www.ceskestavby.cz/clanky/televize-digitaln i-vysilani-satelit-6728.html )

Kabelem to jde až od toho konvektoru, ale k němu se to dostane vysíláním signálu z té paraboly. A o tento signál mi od počátku jde. On tam je, jen nevím v jaké intenzitě, do jaké vzdálenosti. Ale dá se najít, že se např. nedoporučuje dávat hlavu do těsné blízkosti té paraboly, resp. mezi ni a ten konvektor. Kdyby to bylo opravdu omezený jen na ten malý prostor, budiž, ale to nevím a nevím, jestli to tady někdo ví, když pořád tvrdíte, že to vůbec nic nevysílá, jen pasivně přijímá..ach jo...

A ten signal je tak slabucky, ze potrebuje metrovu parabolu na tyo aby bol vobec zachytitelny, akekolvek pozemne radiove/televizne signaly vo vzduchu su 100x silnejsie. Aj keby strcis hlavu tesne pred konvertor tak tam ten signal je 10x mensi jak bezne Tv signaly vo vzduchu. Prave preto ze ten signal je tak slabucky tak potrebuje parabolu aby sa skoncentroval na prijmatelnu uroven (akakolvek nizsia uroven neni vobec zachytitelna). Pozemny televizny signal chytis na kusok dratu aj vnutri domu, lebo je 100x silnejsi. Vsade vo vzduchu.

Je mi uplne komicke ze si niekto vybere ten uplne najslabsi signal jaky na zemegulu dopadne, a ide proti nemu bojovat :-)

Pusť to z hlavy, je mimo rozsah Tvých schopností snažit se pochopit, chápat fungováni techto prístrojú, materiálni, fyzikálni deje co podmiňují jejich činnost. Ať se kdokoli bude snažit vysvetlit jak to funguje, stejne si to vyložíš zcela chybne, s nesmyslným záverem.

Indiánskym ženám z kmenú brazilskeho pralesa se detaily fungováni prístrojú GPS také nikdo vysvetlovat nesnaží

... :puff:

Tyhle šovinistické řeči mě absolutně nemůžou rozhodit, zvlášť ne od někoho, kdo tomu očividně nerozumí o nic víc než já a navíc má v každé větě hrubky :) ( nic ve zlém, tohle je mi opravdu jedno a rozhodně kvůli tomu nehodlám nikoho urážet, mě taky čeština moc nebavila :) )

jsou mi lhostejné mé hrubky v češtine, Ja su slovákočech dle idei Masaryka, obvykle, více méne ignoruji spisovné tvary, už jsem registroval tolik reforem školských zasahujícich do spisovní mluvy že počtem a charakterem se blíži zvratúm politickým

proste beru jazyk spisovní, relativisticky, jak vec bez velikého významu ale uznávajíc že jistý rád by platit mel, ponevač by pak nastal chaos všeobecný, zničujíci

jak sleduju tento prístup se nejak šíri, president mluví prej spisovne a je problém, v parlamentu nejakým byla potreba tlumočníka, Hrabeti není zas rozumet vúbec, naštestí a Václav Veliký Euroskeptik zas bonznul na nebožtíka Václava Dramatika že nejakému jeho projevu metafyzickému nerozumel ani zbla, On ani nikdo jiný a presto ovace byly k nezastavení

tak co Já vím co z toho všeho si vybrat, proste zeme Švejkova ?

.... :puff:

1) sovinismus v tom vidis pouze ty. Kdybys byla chlap, zaznelo by nemlich to samy.
2) ten konvertor opravdu "vysila" do kabelu, vede do prijimace. Ovsem vyzareny vykon je tak maly, ze nad tim nikdo nepremejsli jako o vysilani. Vykonove se bavime o miliwattech vykonu(3-4 rady min nez telefon), ktery se ten koaxialni kabel snazi dostat do prijimace bez toho, aby z toho neco vyzaril do prostoru. A to se mu dari docela dobre. Celkovy vyzarovani musi bejt v ramci EMC norem, tedy uplny prd, radove stotisicina-miliontina vyzarovani mobilu.

nač to čteš, nač to píšeš? jsou to pro Tebe slová bez významu, nechápeš co značí, nemáš sebemenší predstavu o fungováni ničeho v tomto materialistickém svete, jsi tady jako Alenka v ríší divú obklopena Andely, duchy, vílami, dobrými silami, špatnými silami, karmami, energiemi transdimenzí a búhví čím ješte

nekde pri Brne mívají setkáni podobní, zjisti si kde a kdy a tam diskutuj blbiny ohledem antén, telefonu

nebudeš sama se svýma migrenami z telefonu

... :puff:

A když Ti nepomůže nic z toho, co jsme se Ti tady snažili vysvětlit, tak je snad jediná
pomoc. Pořiď si ORGONIT. Jedině orgonit dokáže odstranit Tvé potíže, protože určitě
dokáže škodlivé záření přetransformovat na záření prospěšné.
S přítomností orgonitu se budeš v elektromagnetickém poli cítit tak báječně, že budeš
notebook zapínat vedle postele na wifi, aby se Ti dobře usínalo.
A nejen to. Orgonit převede negativní geopatogenní zóny na zóny klidu a pohody.
Orgonit má takové vlastnosti, že v jeho blízkosti všechny negativní vlivy mizí jako zázrakem.
Je to PRÝ naprosto ověřené a vyzkoušené.
orgonity.html :-D:beer:

I já jsem si orgonit vyrobil....

To jsem takhle jednou sledoval v televizi nějakou věštkyni. Mezi samotnými věštbami tam mluvila něco o tom, že toto nadání má více lidí, ale většinou o tom neví. Tak mě napadlo, jestli náhodou také nemám takovéto schopnosti. Našel jsem na internetu nějaké stránky o této tématice, abych byl tak zvaně v obraze. No v obraze jsem moc nebyl, protože po tom rumu jsem byl spíš pod obraz. Nicméně jsem zjistil, že bohatší věštkyně věští z křišťálové koule, ty chudší z kávové sedliny a ty nejobyčejnější třeba z ruky. Pochopil jsem tedy, že věštit se dá téměř z čehokoliv, čemu se přisoudí kouzelná moc. Rozhodl jsem se tedy své první věštecké pokusy provést na vajglech v popelníku. Záhy jsem zjistil, že vlohy mám, neboť při různém hrkání popelníkem se z vajglů a popela začaly tvořit různé obrazce. Jelikož usilovným vnímáním astrálního stavu a trochu i tím rumem se mi silně podpoříla obrazotvornost, najednou jsem v popelníku zpozoroval obraz orgonitu. Po předchozím studiu internetových materiálů jsem již věděl co to je a jaké to má blahodárné účinky. Rázem jsem to považoval za vnuknutí a pochopil, že orgonit musím mít. Stále jsem se nacházel v oněm astrálním stavu, něco mezi nebem a zemí. Tedy jen vždy chvilkově, vlivem rumu více na zemi. V dílně jsem vyrobil hrst špon pomocí vrtačky. Pravý včelí vosk, ani pryskyřici jsem nenašel, tak jsem použil vosk ze svíčky, neboť již dostatečně vzdělán jsem věděl, že na materiálu až tolik nezáleží. Špony jsem nasypal do šálku zalil voskem a po vychladnutí vyklopil. Mé oči zářily štěstím. Můj první orgonit! Už jsem se cítil věštcem a kouzelníkem, proto jsem usoudil, že je nutno nad orgonitem ještě zamumlat kouzelnou formuli, aby získal větší moc. Musím uznat, mumlání mi šlo docela dobře, ani sám jsem tomu už nerozuměl. Hotovo. Znaven jsem položil hotový orgonit na stůl a šel jsem spát. Orgonit fungoval okamžitě. Zatímco často trpím nespavostí, tentokrát jsem usnul tak rychle, že jsem se nestačíl ani odstroji a zout. Dokonce jsem nedošel ani k posteli a usnul na podlaze, takovou to mělo sílu. Ráno, tedy skoro před polednem jsem se probudil a zprvu jsem nevěděl kde jsem. Ale orgonit opět pomohl, z kocoviny jsem se dostal poměrně rychle, zvlášť když jsem si dal dva panáky na vzpamatování. Teď už vím, že musím ve svém úsilí pokračovat. Stanu se léčitelem..... :-D:-D

Nepopírám,že ty zdravotní problémy asi opravdu máš.Ovšem nakolik za to může záření a technika,to nevím.Ani Ti raději nebudu psát,jak strašně silné je elektromagnetické záření v blízkosti televizních a telekomunikačních vysílačů a antén.Ale o těch většinou ani nevíš,tak Ti asi neškodí.A co teprve pod stožáry vysokého napětí.Nebo při zvýšených erupcích na Slunci.Taky družice zasahují téměř celý povrch zeměkoule.
Pozvi si tedy domů nějakého senzibila s virgulí nebo kouzelným kyvadlem.Určitě něco najde.Sice Ti asi vnutí za pár tisíc nějaké zázračné odrušovací folie nebo drátky a taky Ti doporučí přestěhovat všechen nábytek a hlavně postel,ale nějak si ty peníze přeci zasloužit musí.Budeš pak mít postel někde v předsíni nebo kuchyni a notebook v koupelně,ale přestane Tě konečně bolet hlava.
Ale teď vážně-migréna je nemoc a musí se léčit,i když odstranit prý úplně nejde.Doporučuji navštívit neurologa a používání této techniky a všechny potíže probrat s ním.

Různým šarlatánským udělátkům atd. samozřejmě nevěřím. To, že v blízkosti telekomunikačních vysílačů je silné elektromagnet. záření vím. Přesto mám za to, že to nemůže být silnější než mobil u ucha ( resp. je to silnější, ale ta vzdálenost je delší než 0,5 cm jako u mobilu. A na netu se dá najít dost info,jak lidi bydlí v posledním podlaží těsně pod vysílačem a mají z toho zdravotní problémy. Můžu se zeptat na jakou vzdálenost tyhle vysílače můžou mít podobně silný vliv jako mobil? Jsou už taky na hodně místech, ale přece jen na každém domě ještě ne, takže se dá najít alespoň nějaký odstup...A jak to poznám? Jsou to ty velké paraboly na střechách paneláků?

milá kačenko, wifi vysílá max 100mW (sto tisícin watu), mobil vysílá nanejvýše výkonem 2W. Televizní vysílač na Žižkově vysílá výkonem 100kW. Tedy jednostotisíc watů. Tedy milionkrát větším výkonem nežli wifi. A kolem taky bydlí lidi. Když už ti ten mobil tak vadí, používej sluchátko a nedrž ho u hlavy.

Děkuji, teď už je mi to zase o něco jasnější :). Tak proto mi nevadí pokrytí wifi signálem, je to opravdu malinko a vadí mi mobil. Sluchátka používám, od té doby je to v pohodě. Jen k tomu vysílači - ty hodnoty jsou 50 000 větší, ale tipuji, že i ty nejblizší domy jsou cca 100 m versus 0,5 cm u ucha. Záření navíc klesá se čtvercem vzdálenosti, takže pořád je to lepší než ten telefon...No to spíš jen pro ty skeptiky, kteří navzdory velkému počtu lidí, co jasně vypozorovali souvislost s mobily a zdrav. potížemi a různými studiemi naurologů s nepříliš dobrými výsledky budou stále jako nevěřící Tomáš tvrdit, že to nevadí. Samozřejmě mají na to právo a svým telefonováním většinou nikoho neomezují, takže směle do toho :).
Ještě jednou moc díky všem za poučné i mentorující příspěvky a hezký večer. Katka

Tak ještě na konec. Když Ti ten mobil tedy opravdu tak vadí, tak nebude nejjednodušší
ho nepoužívat? Dříve, než se mobily začaly masově používat, tak lidé mobily neměli a
úspěšně žili i bez nich.
A nebo, alespoň ho používat jen v nutnosti a krátce. Opravdu není nutné k životu
denně protelefonovat dvě, nebo více hodin. Já například některé dny netelefonuji vůbec.
Jindy jeden dva hovory za den vyřídím do pěti minut. A plně mi to stačí. 8-)

Vysilac neni lepsi nez telefon. V blizkosti (povedzme pol kilometra apod) x-sto kilowattoveho vysielaca si mozes rozsvietit ziarivku, len tak z energie vzduchu. Ked clovek vie co ma robit.

Ziarenie neni az taky problem, ak mas problemy tak to mozu sposobovat ine efekty, napr. biochemicke (spory plesni v miestnostiach = jed, apod) alebo opticke (ak moc pozeras na drobne pismo ak navyse neni ostre apod) alebo ak pozeras do silneho jasu apod.
Ked chces eliminovat mobil tak pouzivaj pevnu linku, existuje to dodnes, dokonca aj analogovy telefon (mam jeden doma :).

P.S. alebo napr. nevhodna postel/vankus apod a z toho bolesti krku a hlavy, alebo malo mineralov vtele (sol a ostatne), alebo dehydrovanost, alebo nejake interne zdravotne problemy. Kolkych ludi v tom byte boli ta hlava?