Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Halogen/LED - výměna=problém

Bylo: 4x paralelně G9 40W (4x400 lm)
nahrazeno: LED žárovka 3W 32xSMD2835 G9 (4x300lm)
Okruh je ovládán 3x schodišťák s doutnavkami.
Problém: při vypnutí trvale svítí na cca 10 %.
Prej indukované napétí z okolních vodičů a krzevá doutnavky - z diskusí.
Kdesi nabízej kond za cca 5,- kč (poštovné 144,-) hodnotu ftipně neuvádějí. Prej se to připojí paralelně k 1. přívodu a je pokoj.
Řešení? Názory? Díky!

Takže výsledek:
k LED v obvodu připojen paralelně kondenzátor MKP 0,22 mikroF/630V (výhoda = drátěné přívody - nasadit izolaci z vodiče 0,75 mm a vytvarovat dle umístění)
Laborace se nekonala, bo kapitalista měl nad 250V pouze todletoto(teda u nás v Prdelákově).
Dotaz vyřešen - děkuji všem!
Perlička:
Sedíme s babou a koukáme na krásnou tmu.
Když tu náhle řekne: No ale nebylo to špatný, když to tak trochu svítilo v noci...
No nezabili byste to?