Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Halogen/LED - výměna=problém

Bylo: 4x paralelně G9 40W (4x400 lm)
nahrazeno: LED žárovka 3W 32xSMD2835 G9 (4x300lm)
Okruh je ovládán 3x schodišťák s doutnavkami.
Problém: při vypnutí trvale svítí na cca 10 %.
Prej indukované napétí z okolních vodičů a krzevá doutnavky - z diskusí.
Kdesi nabízej kond za cca 5,- kč (poštovné 144,-) hodnotu ftipně neuvádějí. Prej se to připojí paralelně k 1. přívodu a je pokoj.
Řešení? Názory? Díky!

Opravdovým řešením by asi bylo LED žárovky nahradit modelem se spínaným zdrojem, Poznají se podle toho, že napájecí napětí je uvedeno v větším rozpětí (85V-260V). Naindukovaný produ není schopen měnič rozběhnout.

Tak uplne zbrucha teoreticky ked napr. chces aby slo (v zapnutom stave) cez ten kondik ca 2,3mA, tak to je 100kohm = 1/wC, C=1/(100000*2*3,14*50) vychadza na nejakych 33nF (musi byt na 400V samozrejme). Ked to nebude stacit tak skusis 100nF

(P.S: a ako uz pise jirka vyssie, zmeranim prudu toho moc nezistis, dutnavky zeru par mA, otazka je ale ze do akej miery je nutne znizit amplitudu a to meranim prudu nezistis. Idealne skusmo)
P.S.2. ja osobne by som skusil rovno 100nF, ked bude malo tak 270n

Takže výsledek:
k LED v obvodu připojen paralelně kondenzátor MKP 0,22 mikroF/630V (výhoda = drátěné přívody - nasadit izolaci z vodiče 0,75 mm a vytvarovat dle umístění)
Laborace se nekonala, bo kapitalista měl nad 250V pouze todletoto(teda u nás v Prdelákově).
Dotaz vyřešen - děkuji všem!
Perlička:
Sedíme s babou a koukáme na krásnou tmu.
Když tu náhle řekne: No ale nebylo to špatný, když to tak trochu svítilo v noci...
No nezabili byste to?

Zdravím

Řešil jsem podobný problém v koupelně. Původní klasickou žárovku 40W jsem vyměnil za LEDku 8W.Po zhasnutí žárovka nepříjemně problikávala dokud se nevypnul větrák. Elektrikáři navrhovali kondenzátor atd.. Zkusil jsem ji vyměnit za LEDku 6W /svíčku/ a svítí normálně. Odborník by to asi vysvětlil, já ne.