Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lustry do pokojů.

Máme vybrat dárek - lustry do obýváku a ložnice. Tak obcházím qelby a zatím z těch stovek lustrů co jsem tam viděl mne nic neupoutalo.
Doma máme lustry, kupované ještě za totality, asi tuzemská výroba.
[http://kutilska.poradna.net/file/view/3013-09-jpg]
Nemáte tušení, jestli se něco podobného ještě sežene?

Vybírejte stropní svítidla a lustry na Favi.cz od českých ověřených obchodů (inzerce) (reklama)

Tak to první vyráběl Kovo-dřevo Humpolec (dnes už není) a strojně vyráběné sklo OS ValMez (taky není). Celek tehdy 980,-. Max. 4x60W
To druhý bych viděl na Preciosu Jablonec(liberec?) - z foto je prd poznat. Max 3x60W
Předpokládám, že interiery jsou 30 let staré.
Koukni na massive-lights.cz.(?byl to Rakušák?) Opatrně! A´t s tebou ceny nešlehnou!
Na výjezdu z Prahe do Brna jsem před lety viděl patrovou halu - vzorkovnu MASSIVE.
Njn, sklářská výroba tady skončila...foukaný osvětlovací sklo se ještě dělá v Polsku - zkus pohledat na *.pl
Jinak jako všude...ani Massive nic nevyrábí, je to obchodník. Koupí sklo, koupí v Číně železo, nalepí nálepku, zabalí, prodá.

No já to nijak nezkoumal, ta garáž/prodejna vypadá 90% času zavřeně, ale občas se otevře a leží tam haldy různých hrůzných vyřezávek :-) Považoval jsem ho za šikovného důchodce, který si tím občas přivydělá...

Děkuji za upřesnění.
Jinak - tu vzorkovnu u dálnice jsem našel,
YcNFP
taky jsem si ji kdysi všimnul, chceme se tam podívat, dokonce jsem našel i katalog té firmy, ale nějak mne tam nic moc nezaujalo, koukám že teď jsou IN (když použiji výraz od klasika) "lustry s xychtem", já spíš hledám něco co by se hodilo do normálně zařízeného pokoje a nevnucovalo se pozornosti nikoho, kdo se na to zrovna nedívá.

Tak jsem si nějaké lustry vybral. Jeden tady bgQ91 (ale když jsem doma rozbalil krabici, nebyl kompletní - reklamaci mi bez problémů uznali a dostal jsem jiný, ten je snad v pořádku, raději jsem si ho v prodejně zkontroloval) a jeden tady skc7E (ten snad byl v pořádku hned napoprvé).
Pro informaci - Včera jsem jel kolem tohoto qelbu, IMHO je to stejná firma jako ta v Průhonicích u dálnice do Brna:
K19do