Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kdy přesně se používají lisovací dutinky/pájení?

Ahoj, kdy a na co se používají lisovací dutinky nebo pájení u el. vodičů?

Je to jen u venkovních zapojení lankových vodičů do svorkovnice? Vím, že takové vodiče se často pájí, ale důvod také nevím. Nemůže se jen lankový vodič párkrát stočit a přišroubovat ke svorkovnici?

Dutinky se dávají na lankové vodiče. Pokud totiž člověk šroubuje lanko pod šroubek (čokoládky, objímky žárovkové a podobně) tak se lanko dost často střihne/uřízne tím šroubkem a je konec. Pájení jako vodičů ? Tedy vodič k vodiči ? To je dobré u venkovních vodičů z toho důvodu že pokud to člověk dá jen do čokoládky tak ta po čase celá zoxiduje a může vznikat přechoďák. Pokud se vodiče spájí dohromady tak to sice taky zoxiduje ale jen na povrchu.