Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zdroj

Dobrý den.Dostal jsem od známého elektr.klávesy(střední kvality),které doma nebyly využité.Tatp klávesy jsou napájeny naqpájí 8ks.monočlánků,nebo síťový zdroj,který je v příslušenstvý.Právě k tomuto zdroji směřuji dotaz.Po připojení zdroje je v ve zvuku slyšet slabý brum hlavně "otravný v pauzách.Chtěl bych si postavyït nový napájecí zdroj aby bylo napětí lépe odfiltrováno ale nevím jaký.Do stávacího zdroje nechci zasahovat protože je to tam vše tak namačkané,že se k něčemu dostat je "kumšt.Nemá někdo nějaké schema nebo radu ,kde bych nějaké sehnal.V bastlení jsem už koukal ale nic mě tam nenadchlo.

Pokud je slyšet brum a ty klávesy nejsou připojeny k nějakému externímu zesilovači, tak je to tím zdrojem. Mělo by stačit vyměnit všechny elektrolytycké kondenzátory. Nebo koupit nový zdroj. Kdybys napsal parametry toho stávajícího, dalo by se i poradit jaký.

No,moc z toho nevyčtu.Zdroj je 12V/0,5A =,uvnitř je čitelné pouze elyt 100mic./16V a červená LED.Je to cele zapatlané nejakým voskem či co.Já bych raději postavil nový zdroj.Již jsem jich pár postavil ale byli zakoupeny jako stavebnice.Byli to ale zdroje silnější,5-10A,pro laborování.Sám si zdroj nedovednu navrhnout a vytvořit návrh tišťáku už vůbec ne.

Levneji? Pokud mas v supliku 3/4 soucastek a nekde vhodnou krabicku, tak mozna jo. Ale normalne tezko.
A nejakej podobnej zdroj se bude valet leckde, bazar, vietnamci, 12V je casty napajeci napeti treba switchu od siti, v PC taky... Zdroj bych nevyrabel minimalne do celkovyho vykonu >400W nebo kvuli nejaky perverzni kombinaci vystupnich napeti, jinak to jsou vyhozeny prachy a zbytecna prace.