Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zdroj

Dobrý den.Dostal jsem od známého elektr.klávesy(střední kvality),které doma nebyly využité.Tatp klávesy jsou napájeny naqpájí 8ks.monočlánků,nebo síťový zdroj,který je v příslušenstvý.Právě k tomuto zdroji směřuji dotaz.Po připojení zdroje je v ve zvuku slyšet slabý brum hlavně "otravný v pauzách.Chtěl bych si postavyït nový napájecí zdroj aby bylo napětí lépe odfiltrováno ale nevím jaký.Do stávacího zdroje nechci zasahovat protože je to tam vše tak namačkané,že se k něčemu dostat je "kumšt.Nemá někdo nějaké schema nebo radu ,kde bych nějaké sehnal.V bastlení jsem už koukal ale nic mě tam nenadchlo.

No, ono na takovém běžném zdroji ani není nic, co by mělo člověka nadchnout. Trafo, Graetz, dostatečná filtrace a stabilizátor doplněný blokovacími kondenzátory by na první pokusy snad mohlo stačit, když se nechceš hrabat v původním zdroji.

Pokud je slyšet brum a ty klávesy nejsou připojeny k nějakému externímu zesilovači, tak je to tím zdrojem. Mělo by stačit vyměnit všechny elektrolytycké kondenzátory. Nebo koupit nový zdroj. Kdybys napsal parametry toho stávajícího, dalo by se i poradit jaký.

No,moc z toho nevyčtu.Zdroj je 12V/0,5A =,uvnitř je čitelné pouze elyt 100mic./16V a červená LED.Je to cele zapatlané nejakým voskem či co.Já bych raději postavil nový zdroj.Již jsem jich pár postavil ale byli zakoupeny jako stavebnice.Byli to ale zdroje silnější,5-10A,pro laborování.Sám si zdroj nedovednu navrhnout a vytvořit návrh tišťáku už vůbec ne.

Levneji? Pokud mas v supliku 3/4 soucastek a nekde vhodnou krabicku, tak mozna jo. Ale normalne tezko.
A nejakej podobnej zdroj se bude valet leckde, bazar, vietnamci, 12V je casty napajeci napeti treba switchu od siti, v PC taky... Zdroj bych nevyrabel minimalne do celkovyho vykonu >400W nebo kvuli nejaky perverzni kombinaci vystupnich napeti, jinak to jsou vyhozeny prachy a zbytecna prace.

Jak dlho si to uz mal zapnute? Elektrolyty ktore velmi dlho neboli pod napatim stracaju kapacitu lebo sa elekrtolyt chemicky nejak neviemco, ale znova sa "sformuju" (iony sa dostanu zas tam kde maju byt) po nejakych par hodinach alebo desiatkach hodin ked je na kondenzatore spravne napatie.
Nechaj to zapnute 10hodin a skus znova.

Nevím,jak dlouho to měl zapnute předchozí majitel ale říkal že to prakticky nepoužíval.Jeho dcera to přitáhla z Polska,že se na tom bude učit ale pak její přítel má doma profesionální klávesy tak používá ty.Já to měl zapnuty asi 2hod.Ale zkusím to teda zapnou na delší dobu.Díky.