Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozběhový kondenžátor

Zdravím, potřeboval bych radu ohledně rozběhového kondenzátoru do brusky. Původní to má už za sebou (CFR 6u/450Vac MIF-MKSP-5P 86x31 2xFaston 6,3 -% ), ale nechce se mi platit zbytečně poštovné s dobírkou a tak jsem našel velmi podobný (kapacita, napětí) - z1774-cr-6m-f - je v mém nejbližším měště a když přes něj jezdím tak jsem si řekl že bych ho koupil tam, kdyby byli totožné.
Takže mě zajímá, jestli ten původní mohu vyměnit za tento z1774-cr-6m-f.
Předem děkuji a přeji hezký den.

No má nově koupený kondenzátor je zdvojené, ale jsou ze stejného výstupu vzdy dva (2+ a 2-) a zapojil jsem to tak, že modrý kabel v brusce byl na vývodu ozmačeném malinkou tečkou jako to bylo u předchozího a červený byl na tom vyvodu bez tecky. kdyz to neslo tak jsem kabely prohodil.

jestli to jeste pomuze tak pruska pri zapnuti zni jako kdyby se cchtěla roztočit pod zátěží (vrnění motoru) ale motor korouči neotočí ani o pul otacky a vyhodí garažové pojistky a i hlavní jistič
foto puvodniho kondenzátoru

Dobrý den,nic proti,ale od kterého data má kondenzátor na střídavé napětí plus a mínus?
Podle typu máte správný kondenzátor,ale možná špatně zapojený,nebo také může být závada jinde,nechci strašit,ale mohlo by se jednat o mezizávitový zkrat ve vinutí motoru.Vše se dá proměřit,ale nevím,jestli máte čím.:-)

http://www.epcs.sk/sk/288/pasivne-prvky/kondenzato ry/rozbehove-kondenzatory

Rešíš výmenu rozbehového kondenzátoru, predpokládaš že "původní to má už za sebou", tak nevím, stát se múže lecos, no kondenzátory tedy nejsou nejak krytická a poruchová záležitost, spíš by to byla méne obvyklá závada. Vymeníš kabelú mraky, vymeníš 80 ložisk, 40 spínačú a 1 kondenzátor.

Netuším o jakou brusku se jedná, jenom taková pripomínka, né všechny rozbehové kondenzátory jsou pripojené k vinutí trvale, mel jsem v ruce motorek co po rozbehu a dosažení nejakých obrátek rozbehový kondenzátor odpojoval, byl tam mechanicky rešený odstredivej spínač.

Treba máš to podobne, púvodní kondenzátor byl v porádku ale odešel spínač ....

.... :puff:

Pro tazatele:
Nejdřív nezapojuj rozběhový kondenzátor. S odpojeným kondenzátorem rukou roztoč
hřídel motoru co nejvíc a připoj k síti.
Motor by se měl líně, ale přesto roztočit na plné obrátky.
Pokud se ho takto nepodaří roztočit, nebo dokonce vyrazí pojistky,
je motor vadný.
Až když se ho podaří rozběhnout popsaným způsobem, zkus připojit kondenzátor.