Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jak se zbavit acetylenové bomby

Loni jsme koupili chatu a v garáži se našly svářecí bomby. Letos jsme chtěli garáž vyklidit, ale k mému údivu se nedá acetylenové bomby jen tak zabvit. Kyslím prý není problém odevzdat do sběrných surovin, ale acetylen neberou. Odkázali nás na Linde, ale ty bomby likvidují jen pro velké firmy. Sakra asi jí pohodím někde do pole:-D. Ne teď vážně. Neporadil by mi někdo, jak se toho zbavit??? Předem díky

Tam tlakovy lahve neberou. Kyslikova(a vetsina jinejch plynovejch) jde opatrne vypustit,_VYPLACHNOUT_ a posleze rozriznout flexou. To pak v kovorotu vezmou.
Acetylenova ale _NEJDE A JE TO ZIVOTU NEBEZPECNY TO ZKOUSET_. Krome acetylenu je plna nejakyho porovityho vixvajlantu a hlavne, ten vixvajlant je plnej acetonu a v nem je acetylen rozpustenej jak oxid uhlicity v sodovce. A ten aceton se z toho hodne blbe dostava. Tazatel tohle samozrejme vi, ale asi je dobry aby to tu bylo.

Zdravím, vidím, že se tady o to ještě poperou, ale pozor.
Myslím, že veškeré lahve, ty velké svařovací, spadají pod evidenci a ohlašovací povinnost. Není nic horšího, než když přijede HZS a neví, že je v budově láhev. Další věcí je, že pokud někdo umí svařovat kyslíkem a acetylenem jen z doslechu, tak je to velice nebezpečné. Láhev, ať třeba vypadá dobře, pokud má propadenou zkoušku či použitelnost, tak médium v ní, může být nestabilní, což acetylen sakra je. Jakmile nečekaně během použití po datumu spotřeby započne reakce v lahvi, tak jí kolikrát nezastaví ani vhození do bazénu s vodou. Proto pozor, co činíte.:-)

P.S.: Taková tlaková láhev je vlastně neřízené torpédo. Bez problému prorazí dvě patra železobetonu jako nic.

A opět Nerudovské "kam sním?" :)
Pokud by nikdo nezareagoval na inzerát typu "daruji" v místním tisku nebo na nástěnce OU, počkal bych na sběr nebezpečného odpadu a dovezl jim to tam. Pro Vás to odpad je, nebezpečný taky, tak ať se postará někdo jiný :)

Zdravím, dobgře že jsou ještě lidé soudní, alespoň myslím, s acetylenem není sranda. Uvnitř lahva, jak je to psáno je houba, tzv. nosič a v něm jsou molekuly H2O2 uskladněny a pomalu se uvolňují. Také co si matně vzpomínám ze základů svařování, tak acetylenová bomba se někdy nesmí vyprázdnit úplně, pak také hrozí riziko nestability plynu. Domluvte se z hasiči, jak s láhví naložit, myslím, že Vám poradí. Je to přece jako kdybyste měl doma skoro bombu normální a nemohl se jí zbavit.

Peroxid vodíku v acetylénové láhvi? :D Trtr.. ty v tom máš hokej. Ano láhev se nesmí úplně vyprázdnit. Akorát jde o to, že z acetonu se uvolňuje acetylén, který je v něm rozpuštěn. Po překročení zbytkového tlaku se začne z té pórovité hmoty uvolňovat zmíněný aceton.