Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pohybové čidlo

Zdravím,
mám dotaz ohledně pohybového čidla. Našel jsem na půdě dvě starší ale nepoužité pohybové čidla. Když jsem je ale chtěl zapojit za garáž, tak čidlo bylo pořád sepnuté, takže světlo svítí pořád. Takže se chci zeptat jestli někdo neví kde jsem mohl udělat chybu. Je to tohle čidlo: http://www.svet-svitidel.cz/philips-massive-87098- 12-31-senzor-pohybu-virginia-bila.html (asi spíš nějaký starší typ)
Vše jsem zapojil podle návodu. Je mi divné že nefunguje ani jedno.
Díky za všechny odpovědi

V čidle jsou na svorkovnici 3 dráty. Hnědá je fáže přívodní, červená je fáze spínaná která se propojí do heligonu a poslední je modrá tedy střed ten je společný pro čidlo i heligon.

Tedy ještě naposledy.

1. Přívod propojit Fáze na HNĚDÝ
2. Přívod Modrý středový vodič na MODRÝ
3. Vývod Modrý propojit s Modrým na Heligon
4. Vývod přípojit ČERVENÝ vodič jako fáze pro heligon

Poté je nutno nastavit citlivost která určuje úroveň vnějšího světla. Tedy od jakého šera má začít spínat. A pak nastavit čas (tedy na jak dlouho má sepnout).

Tak v tom případě bych to viděl na zatavené relátko. Uvnitř je relé které pokud je přetížené tak shoří. Tedy pokud je rele schopne utahnout max zátěž třeba 200W a někdo tam připíchne 400W tak je možné že se rele zapeče a tím pádem nechce rozepnout a světlo stále svítí. Další možnost je porucha čidla celkově ale rele se tam rádo sere pokud to někdo přetíží. Chtělo by to čidlo rozebrat a proměřit rele jestli je OK. Pokud ne tak vyměnit a pokud ano tak to celé vyhodit bo by se špatně hledala chyba.