Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapojení čidla do vypínače

dobrý den

chci si koupit do předsíně čídlo pohybu místo vypínače. Něco jako tady. Ted tam je klasický vypínač na 1 světlo. Co jsem se koukal tak tam jsou 3 kable. 1 je přivod, 2 je odvod do světla, 3 je odvod do dalšího vypínače.
Chcu se zeptat jak bych měl zapojit do čidlo, tak aby mi to jelo? díky za vysvětlení

Z wago svorky spojující modré dráty, vyvedeš ještě jeden drát a zapojíš do čidla na svorku označenou "N".

Spojíš dohromady hnědé dráty a to přívod + vodič co vede ke druhému vypínači a to přivedeš na svorku čidla označenou "L".

Zbyde ti jeden hnědý drát, který vede ke světlu. Ten zapojíš na
třetí svorku čidla, označenou "Lo".

Mělo by to fungovat.8-)

Dobrý den, všiml jsem si, že dokážete vše vysvětlit, že bych podle vás zvládnul zapojit schodišťové osvětlení. Dokážu si zapojit vše, když mi to někdo vysvětlí jako laikovi, budu zapojovat dva schodišťové přepínače a tři světla. Povedu nové rozvody přímo z jističe. Potřebuji jen poradit jak vést kabely. Já bych to viděl takto...z jističe 3x1,5 do krabice ...z krabice k prvnímu přepínači...s přepínače zpět do krabice a z krabice do druhé krabice a z této do druhého přepínače a z přepínače k prvnímu světlu a poté další světla...Je to tak? Jedná se mi o to, abych koupil správnou délku vodiče a měl to připravené v krabicích k připojení a mohl zaklopit sádrokartonové podhledy, než přijde elektrikář, i když bych si na zapojení trofnul sám, kdybych to měl barevně nakreslené nebo vysvětlené jaké barvy vodiče kam povedu. Děkuji za aspoň nějakou pomoc :-)