Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zatepleni šikmé střechy

dobrý den chci se pustit do zateplení šikmé střechy na půdě akorát nevím jestli tloušťku mám počítat od střešní tašky - krokev . nebo se počítá šířka pouze krokve děkuji

Dobrého dňa. Prosím o radu, budem v nejbližší době zateplovat podkrový. Nemožem sa dohodnůt na typu izolace. Je krytina, strešní folia jutadach a včil sa dohadujem estli tam máme dat jako izolacu mineralni vatu, polystyren, fůkanů izolacu nebo chytrů pěnu. Předem děkuju za odpověď

Petře, já Vám nesdělím, co tam máte dát, ale jen sdělít technická řešení.

Minerální vata, ať skelná či čedičová se používá nejčastěji, páč se dobře vkládá mezi krokve, drží tam. Cena Vaty se pohybuje od 550Kč za kubík až do 900Kč, dle druhu a kvality.

Polystyren netlumí hluk, klidně můžete pak slyšet déšť. Nelze vložit polyš mezi trámy, aby tam nebyla mezera. Cena je 900-1100Kč za kubík, opět dle kvality a druhu.
Foukaná nemá takovou izolační kvalitu, a je dražší.
Chytrá pěna má stejnou lambdu jako polyš a vata, ale několikrát dražší...

Proto se nejvíce používá minerální vata.

Prosím ještě o radu. V kuchyni kde je šikmina chcem ušetřit co nejvíc místa, ideál do 25cm izolace. V dnešní době sa prý dává 36cm vaty dle zeleným úsporám a to je pro toto místo nereálné, je nějaká vata na trhu která by nahradila tych 36 cm . předem děkuju za odpověď