Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LED pásek-zdroj-stmívač

Dobry den
Muze mi prosim nekdo poradit?
Potreboval bych vedet jesli v zapojeni led pasku musim mit stmivac zapojeny a plne funkcni pred zdrojem nebo az za zdrojem. Jde mi jen o snizeni intenzity svetla.

tj.(Sit - stmivac - zdroj - Led) nebo (Sit - zdroj - stmivac - LED)

Predem dekuji za odpovedi a nazory :)

Pokud to chceš vyřešit bez dalších nákladů, nahradil bych odpor ve zpětné vazbě toho spínaného zdroje, musel bys sem hodit co je to za zdroj, nebo aspoň jaký je v něm osazen řídící obvod, potom bych ti řekl konkrétně, který odpor nahradit seriovou kombinací odporu a potenciometru včetně hodnoty.

Pokud totiž snížíš odpor ve zpětné vazbě, napětí lze zpravidla regulovat od 3 do 12, případně 15 V