Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pájení - dotaz

Zdravím, chci se zeptat, není nějaká finta na to, jak odpájet větší součástku s více piny ale zároveň se ta součástka nesmí přehřát, roztavit)? Potřebuje ze staré nefunkční žákladní desky odpájet 20pinový napájecí konektor ale nevím jak. Obyčejnou pájkou stihnu nahřívat maximálně 4 piny. Neexistuje nejaké rozumné řesění?
Předem děkuji za rady a nápady!

Na odpájení součástek z desek s plošnými spoji popisuje zajímavou a účinnou metodu Václav Šedý ve své knize Rozeberte si PC. Je tam i víc nápadů, jak z desek a dalších zařízení použít zajímavé a použitelné komponenty.
Zhruba se jedná o rozehřáté pískové lože, na které se krátce položí deska, pak se s ní klepne a součástky vypadají. Zhruba. Chce to přečíst si celý návod v knize. Pokud nechcete kupovat, jistě ji najdete ve veřejné knihovně.