Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lednička SAMSUNG - NO FROST - TYP: RL34EGPS1/XEO

Zdravím. chtěl bych se zeptat, ejstli někdo nemá zkušenosti, popřípad nápad, co s ledničkou, která vydává divné zvuky a poté přestane fungovat. Mražák normálně mrazí na -28°C, ale nahoře v ledničce je pokojová teplota. Většinou jí stačí vypnout, nechat vyschnout a poté zase týden, dva funguje. Pak zase ten samý koloběh.. začne vydávat divné zvuky a nahoře nechladí. Díky moc za radu.

Co jako s tím chceš ?

S lednicí neudeláš doma nic, je to na reklamaci nebo servis, nebo vyhodit. Pravdepodobne máš v chladivu zbytky vlhkosti, malinké ledové krystalky, nekde se usazují, ucpou to, jak to rozmrazíš nejaký čas lednice funguje a pak jsi tam kde jsi byl

To by bylo v pripade že lednice má jeden kompresor a chladíci okruh pro lednici je "odbočen" z okruhu pro mrazák

Pokud lednice má 2 kompresory, samostatný pro lednici a samostatný pro mrazák, pak ten pro lednici proste nefunguje

Ale v podstate je jedno co tomu je, protože kutil s lednici neudelá NIC, múže ji tak dovést z obchodu a po létech vyhodit.

Kutil nemá a nebude mít jednoúčelové specializované vybavení na manipulaci s chladivem, proplachováni chladíciho systému, plnení chladivem.

Dotaz je zbytečný. Zvedni telefon a objednej servis a basta.

... :puff:

Jestli jsem tu specifikaci pochopil, tak to má krytý výparník lednice a jeho odtok se ucpat může.
Taky má inteligentní funkci prázdninový provoz, kdy vypne chlazení lednice a mrazák běží. Takže může tam být nějaké relátko, které blbne.