Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem olej do el.pily

Zdravím
Mám el.řetězovou pilu Husqvarna. Lije se do toho olej. Ale ten ubývá strašně rychle na můj vkus. Řezal jsem asi 0.3 m3 větví průměru do 10cm a spotřebovalo to cca 0.5l oleje. Tak mě napadlo tam lít rostlinný olej z pánvičky. Přefiltroval bych jej od zbytku řízků, květáků a strouhanky....
Popř. v nějakém poměru. Prodávají olej na el.pily. Lil jsem tam motorový olej do díslových aut. Auto jsem prodal a olej mi zbyl. Pila jede pořád....

Máte někdo podobnou zkušenost s takovým olejem(rostlinným)? Je mi jasné, že takový olej má jinou jímavost za určitých teplot. A taky se rozkládá při nižší teplotě než olej spec.vyvinutý pro el.pily. Ale za určitých okolností by to taky být dobré mohlo. Třeba když budu řezat když je venku teplo. A nebudu řezat velké polena, aby měl olej čas zchladnout....
A vlastně, na co se tam ten olej leje?

děkuji

Jde o olej pro mazáni retezu, olej je stejnej jaký se užíva též i benzínových pil, v pohode tam múžeš použít rostlinný olej. Na lokalitách kde je zvýšený stupeň ochrany vody, ochranné pásma kolen pramenú a vodárenských nádrží se jinej olej ani úžívat nesmí, používa se taktéž na rybnícich když se pilama reže led.
Samozrejme nespotrebovanej olej v nádrži zústat nesmí, zatuhne a dojde k poškození náhonu čerpadélka oleje. Po ukončení práce pokud nepredpokládaš na další den pilu použít, je nutné olejovou nádržku vyprázdnit, nalít tam olej minerálni, spustit na chvilku pilu aby se nasál do čerpadélka a otvorú kudy protéka.

... :puff: