Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slabý proud v paneláku

Dobrý den,
bydlím v paneláku a v 1 zásuvce mám PC, monitor, reproduktory, lampičku a rychlovarnou konvici. Když mám puštěný PC a v USB třeba zapojený flash disk, tak při zapnutí lampičky mi PC udělá takové to *TDN*(odpojení USB zařízení) a opět *TDN*(připojení). Jednu dobu mi to dokonce odpojovalo USB zařízení, když někdo rozsvítil v jiné místnosti, ale to už se mi dlouho nestalo. A když si třeba pustím rychlovarnou konvici tak mi začne úplně blikat monitor(né úplně, že by blikal jak šílenec, ale jde jednoznačně vidět, že spadly Hz). Také nevím, jestli mi toto neničilo stále počítač, protože každý zhruba 2 roky jsem měl vypálený zdroj v PC.
Nevíte čím by to mohlo být? Slabé jističe? Panelák není zase tak starý - rok výroby 1992+.

Kromě rad výše doporučuju ještě do PC koupit KVALITNÍ zdroj, pravděpodobně tam máš nějaký šunt za pár stovek, který neumí vykrýt pokles napětí.

A samozřejmě je nesmysl dávat na jednu zásuvku konvici, která má sama o sobě skoro 10A, což bývá hodnota jištění běžného vedení v bytě.

Jak radí ostatní.... Podotahovat zásuvky a pokud ani to nepomůže tak i v rozvaděči zkontrolovat dotažení vodičů.
Pokud by to opravdu byl slabý proud :D tak by jsi mohl akorát skusit zavolat do dukovan jestli by tam nepřihodili pár uranových tyčí :D aby to víc šlapalo :D

Díky všem, vyřešil jsem to zakoupením přepěťové ochrany a táhnu to z jiné zásuvky z druhého rohu místnosti (pro monitor a PC). Vypadá to už v pohodě, možná je ta původní zásuvka horší...