Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem El. přímotop - horká zástrčka

Dobrý den, naše situace. El. přímotop (2000W) zapojený do zásuvky a zapnut. Čím blíže zásuvce se dotýkám kabelu, tím je kabel teplejší a v blízkosti zásuvky je horký a zástrčka přímotopu také. Zkoušel jsem ho zapojit do jiné zásuvky a je to úplně stejné - to by vylučovalo špatnou zásuvku. Ještě se mi zdá, že může být kabel přímotopu kousek za zástrčkou nalomený (je takový dost ohnutý).

Teď k otázce. Je u těchto výkonných spotřebičů normální, že jsou zástrčky a kabely u zásuvky horké?

Tak problém byl v nalomeném kabelu. V tom místě se vodiče přehřívaly a izolace vodičů se mi úplně rozpadala pod rukama... Zkrátil jsem kabel (zástrčka se dala rozebrat) a funguje to dobře - kabel není horký. Díky za rady.