Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Potravinarske" lepidlo

Rozpada se mi plastikove sitko na caj - soucast pomerne drahe konvice na caj :). Mam ji uz snad deset let a mam k ni nostalgicky vztah, ale v okamziku, kdy tomu sitku upadne dno, mi bude na nic.

Mate napad na nejake lepidlo na plasty, ktere by bylo potravinarsky bezpecne, to jest nevylucovalo by do caje nejake jedy, a to i pri teplote varu vody? Nejsem si jisty, jestli se na to hodi bezny epoxid.

Dik!

Nevím, v jakém místě se to rozpadá. Ale nešlo by to nějak třeba
bodově tepelně svařit, třeba hrotem mikropájky, trafopájky, nebo
z nouze nad lihem nahřátým hřebíkem ?
Lepidla na plastech většinou nedrží a ani sekundové lepidlo s aktivátorem v horké vodě nevydrží.

jak pisou kolegove, plasty se lepi blbe. to opravdu radsi svarit, eventualne neslo by vymenit cely sitko? posli fotku s rozmerama.
Ale jinak - nektery epoxidy maji ve specifikaci povoleni na styk s pitnou vodou po oplachu kys. citronovou(ocet taky ok)

Dik, to s tim svarenim me nenapadlo. Plast je to pomerne tvrdej, pripomina mi polykarbonat (?), a asi hlavni problem je v tepelnem namahani, prece jen se do nej leje varici voda.

Sitko je valec asi 7cm v prumeru a asi 15cm vysoky, a praska uplne dole - v podstate upadava dno.

Zkusim to svarit a uvidim. Dik!

Ja myslim ze take prkotiny skor najdes tu, alebo na ebay, slovak si ten caj nasype rovno do pohara a nesere sa :-D To len IMHO, neviem. Ale skus sa popozerat aj v SR. Hladaj si aj neplastove ptz plasty ja osobne neznasam ked som mal plastovu varnu konvicu tak som vzdy citil umelu hmotu v kave :D, potom som si kupil celonerezovu philips, umele hmoty uz nemusim.