Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tlačítko jako vypínač

Dobrý den, potřeboval bych Zjistit, jak udělat z tlačítka vypínač. Potřebují místo kolébkového vypínače udělat asi logický obvod, který by při stisku tlačítka třeba sepnul relé a při opětovném stisknutí ho rozepl. něco podobného jako zapínání počítače.
Napadlo mě jedno zapojení, které je přiloženo jako obrázek, ale nevím jestli by to fungovalo.
Předem děkuji za jakékoliv rady či nápady.

Pokud by byla zátěž na ten mosfet moc vysoká tak by teoreticky mělo stačit přidat stejný shodný paralerně k tomu T2. Oba by tedy spínali stejně a proud by se mezi nimi podělil rovnoměrně. Tedy proudová zatížitelnost by byla dvojnásobná či trojnásobná podle množství paralerních T2. Otázkou je jen spínání jak by je utáhlo ale i to by se dalo pošefovat mírnou úpravou.