Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LG 42PQ6010 - Změna barev

Dobrý den
Potřebuji poradit ohledně opravy TV PLazma - jedná se o problém s barvami, změnily se na brčálově zelené odstíny. Nevím čím by to mohlo být. Když na stavuji přednastavené obrazové režimy, tak tam naskakují fialové a růžové barvy. Bílá se zobrazuje, třeba na titulkách je OK.
TV je stará 5 let. Za rady předem děkuji

Kondenzátor je takový váleček ( http://static1.tme.eu/katalog_pics/5/1/3/5134743d4 610da715702d3eff8942920/gt470_25.jpg ).
Že je špatný se dá věčinou poznat i bez měření a to tak že má vypoulený vršek (ten s křížkem). Pokud je špatný tak se nafoukne a ten křížek povolí a praskne. Samozřejmě může být špatný a nemusí to být vidět, to se pak usí měřit třeba pomocí ESR testeru. Ale u starších zařízení (víc jak 2 roky) je to nejpravděpodobnější příčina (nafouklé kondíky) která se dá jednoduše opravit. Hlavně třeba u základních desek u PC. Tam se to projevuje tak že když se kondíky nafouknou a jsou KO (v okolí procesoru nejčastěji a nebo ve zdroji) tak se PC při zátěži vypíná. Oprava stojí na materiálu okolo 30kč max.