Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem technika reproduktor pre iphone

Zdravim, doma som vyhrabal repro stanicu pre iphone, ale zistil som ze nefunguje. Ma napajanie na 12V dc. je urcena pre iphone. Stanica svieti ako ma ked telefon zapojim, aj tlacila reaguju na stop, hlasitost + -, ale nehra. Elektrike ako tak rozumiem ale ked to ma dosku osadenu kadecim, uz to je nad moje IQ.
Pridavam fotku:
[IMG_3029.jpg]
Skusal som aspon merat vysupy na reproduktory (tie biele koncovky vlavo a vpravo) ale nic som nenameral.
Viem ze cez internet sa to riesi tazko, ale mozete mi aspon poradit naco by som sa mal pozriet? Dakujem

A tych 12V DC napajanie dojde na tu dosticku tam kam ma dojst a v spravnej polarite?

Na telefone sa nenastavuje nic ze kam ma ist zvuk? Hlasitost na telefone si skusal dvihnut? Mal si teda pripojene na vystup tej dosticky nejaky reproduktor? Voltmetrom mozes na vystupe zosilovaca nieco zmerat len ak ho prepnes na meranie striedaveho prudu a len ak je ten voltmeter dost citlivy (ptz pri beznej hlasitosti tam mas uroven nejake 1Vpp apod.)

""zaklady mam ale chcem sa poradit..tak v mojom pripade bude asi najlepsie spravit si nejaky novy zosilovac""
""aj ked vystup adaptera je jednosmerny (dca)? ci to sa zase meni na striedavy nejakymi suciastkami?""

Nechci urazit, ale to nedopadne dobře.:-)
Já mám podobné základy v jaderný fyzice a ten
reaktor mi nejede a nejede. :-):beer:

Ne. Opravdu jsem nechtěl urazit, měl to být trochu pokus o vtip.
Ale z tvých otázek a komentářů jsem usoudil, že nemáš vůbec
představu, o tom, jak zesilovač vlastně funguje.
Viz: "ci to sa zase meni na striedavy nejakymi suciastkami?"
I pro sestavení jednoduché stavebnice, je potřeba alespoň trochu o tom něco vědět a nedivit se, že je na výstupu střídavé napětí.
Mimochodem, kdyby jsi se podíval pod ten chladič, tak na tom IO,
bude jeho označení. Pokud se nejedná o nějaký velký výkon, tak ten IO, bude stát pár drobných. Určitě bys ho na netu sehnal a po výměně bys zachoval celou funkci jak byla.
Tedy za předpokladu, že v zesilovači není nějaká banální závada, třeba v napájení. 8-)

ten predomnou pisal ze merak treba mat na striedave napatie a nerozumiem preco, tak sa pytam
na vikend som doma tak sa nato pozriem. A myslim ze v napajani chyba nebude ked aj tlacidla su podsvietene a funguju, vlasne vsetky funkcie funguju az nato ze to nehra
a ten IO dokazem preletovat? mam aj mikro pajku ktora vlastne nie je az tak mikro, predpokladam ze tie vystupy budu dost male

Co je z druhé strany plošného spoje? Asi tam budou nějaké SMD součástky, třeba tranzistorový předzesilovač, nebo nějaká logika ovládání. Může být závada i tam, pokud tam něco je.
Odpájej opatrně chladič a zjisti co je to za IO.
Pokud bude ke stažení datashet tak zjistíš, na kterých nožičkách má být napájení. Pokud tam bude, zjistíš vstup IO. Pokud připojíš repro a vstupu se dotkneš drátem, tak by to mělo v repro vrčet.
Pokud nebude, bude asi IO KO. Také zjisti vodivost tlumivek na desce, bude to nějaký filtr. Vyměnit výkonový IO jde i trafopáječkou.
Je trochu divné, že stereozesilovač nejde v obou kanálech. I když v případě IO to je možné. Doufám, že nemáš na systému aktivovanou
funkci "mute" :-)