Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno loupíní kabelů

potřebuji poradit mám tady hromadu kabelů z předělávání elektriky potřebuji poradit jak je oloupat vyndat je z fusaku ( gumy) ve sběrně mi je nevemou neoloupané a vyhazovat se mi ja také nechce ve sběrném dvoře na to určite mají fígl a pak za to sami budou mít peníze to bych rači hodil do řeky nebo do lesa
na ohni to by ta měd byla vypálené a za to by byly menší muny nožem sem to skoušel to bych 1kg loupal měsíc poradtě jak to udělat jednoduše a rychle pak sem to skoušel zamotat do kliky u dvěří a tahat tu gumy ale urval jsem kliku a málem jsem si rozbil hubu :-?

:-D(pokud to udělají jak to chtějí udělat tak do budou mít ve vltavě a potom at si to na vlastní náklady uklízejí když to chtejí tak at platí)

není v tom nic světoborného, je to i dost efektivní na to aby to nebylo moc namáhavé.

Bužírku-svazek, povětšinou stačí naříznout cca 30cm a rychlým tahem jí slíknete(kabely bych nakrátil na rozmější rozměry(cca 2m), kdyby se zasekla stačí ji planžetovým nožem naříznout a pokračovat

samotné žíly se dají dobře slíkat tím planžeťákem, to tak že si ten cca 2m kus přivážete k něčemu povněmu a smykem -ne rvaním kolmo po bužírce pojedete co to dá-co došáhnete.Pak stačí konce vysvlíknout.

Osobně i když to je prasečina, bych vysvléknul žíly ze svazku a naházel do kamen-zas tak velká rozdíl v ceně to není a je to taky efektivní.

nožem sem to skoušel to bych 1kg loupal měsíc

To bol noz na maslo? Cloveku bez obrny musi na CYKY kable stacit klasicky odlamovaci noz. Pri velkej "hromade" praca na hodiny, ale vsak je cista med z takychto kablov aj vyborne zaplatena.

ono taky záleží na tom jestli to jsou hladké nebo pletené dráty.

osobně bych řekl že dát si práci s pletenými kila nabývají rychle ale je s tím větší dřina a ubývá u toho taky hodně ten odlamovací nůž.

Rychlejší jsou hladké dráty ale nejsou tak vytížené.

Vracím se k tý "prasečině" pokud je kde tak vypálit.

některý jsou jedno kabely a některý se skládají z několika vlasů a na půdě bylo hliníkové vedení (proto mi to jiskřilo a kopalo) za to tady dávají 25 kč/kg.Mě napadlo jestli by nešel laser z DVD mechaniky na autobaterii a svěrák ale to by asi bylo nebezpečné nebo je ten laser neškodný pro lidské tělo?

Pro kabel takový laser skutečně prakticky neškodný je. Ovšem pokud jde o lidské tělo a hlavně oči je to zcela opačně, viz např.watch zhruba minutu před koncem (a spousta dalších). Pro oči tento laser není neškodný ani když pracuje v mechanice, tedy s nižším výkonem než při oněch pokusech.
To jen aby si to někdo špatně nepřebral a při pokusech nepřišel o oči.

Nevím odkud seš, ale třeba Barko bere měděné kabely za rozumnou cenu. Rozdíl mezi vypálenou a oloupanou v ceně zase tak velký není.Další možnost je sehnat CO2 hasičák, vymrazit a o beton omlátit. Je potřeba dělat rychle a silný rukavice proti popálení suchým ledem.