Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mech. spínací hodiny vs. elektronický předřadník

Mám terária (osvětlení v nich) zapojeny přes mechanické spínací hodiny. Dnes jsem do jednoho terária přidal elektronický předřadník a v něm pripojeny dvě zářivky, jenže od té doby mi spínací hodiny nevypínají. Pokud zářivky odpojím, je vše ok a světla zhasnou, jakmile je připojím, vše se zase rozsvítí. Zkoušel jsem je zapojit solo, ale dělají to samé.
Nejspíš to bude předřadníkem, ale zajímá mě, jaký vliv má elektronický předřadník na mechanické spínací hodiny. Jak je vůbec možné, že se vše rozsvítí při připojení zářivek i přes neaktivní spínací hodiny, kdy je vše ostatní vypnuté.
Díky

Tak bylo to tak, jak tu mnozí psali ;-) hodiny spínají nulák a předřadník se s tím při svém zapojení nedokázal poprat.
Ještě večer jsem to předělal na dvoužilovou zástrčku a vše funguje ;-)
V zapojení předřadníku byl nulák zapojen společně se zemí a tam byl problém :x:
Díky za rychlé řešení a pomoc ;-)

Made in china..mluví za vše ;-)
Je to vymontované ze světelné reklamy..celé jsem to rozdělal a mrknul na to, do teď nebylo potřeba..spíš mě to zarazioo u těch hodin..
Na DPS byly jen dva vstupy napájení a 3žilovej kabel tím pádem zapojenej nula a zem dohromady..teď už je to jen dvoužíla a plastová krabička ;-)

Podla platnych zakonov sa nesmie zapajat 2zila na 3polovu zastrcku ani spajat PE s N na odpojitelnom kabli. Niekto do toho bastlil, asi nejaky sebevrah.
Ked to ma 3polovu zastrcku tak ma ist ochranny len na obal, nesmie sa podielat na ziadnej praci spotrebica a ani spajat s N.

P.S. a logicky ak by to malo 2polovu zastrcku tak to musi byt zariadenia s dvojitou izolaciou a potom sa nulak nesmie zapajat na ziadne obaly ani na nic podobne.