Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkouška alternátoru v garáži

Zdravím, potřebuji poradit, vyměnil jsem uhlíky v alternátoru, potřebuji návod jak zjistím, jestli je funkční. Jde mi o to buzení. roztočím rotor třeba vrtačkou, na kostru a na hlavní šroub dám měřák a co s tím buzením. Musí tam jít ampéry s baterky, a dvanáct voltů, nebo můžu použít nějaký trafo, myslím jako z nabíječky s dvanácti volty ale miliampéry, a když to dám úplně do zkratu, měl bych ucítit odpor řemenice bez buzení a s buzením? Myslím při pootočením z klidového stavu. Díky moc, mám auto na parkovišti a nechci tam jezdit s neověřeným altíkem.

Bez akumulátoru nelze zkoušet! Hrozí proražení diod a to už to můžete rovnou vyhodit. Upozorňuji, že akumulátor má jinou VA charakteristiku než odporová zátěž jako je třeba žárovka. I když žárovka má také trochu jinou charakteristiku jako čistě odporová zátěž.