Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký sádrokarton kolem střešního okna?

Prosím vás není lepší zelený sádrokarton kolem střešního okna ,nebo je to jedno. Jedná se mi o to že tam bude asi větší vlhkost než jinde. A navíc tam nevychází tak silná vata jako jinde děkuji za názory.

Změna předmětu, původně: SÁDROKARTON KOLEM STŘEŠNÍHO OKNA (karel)

Díky za foto, tak ještě mám dotaz. Koukám, že mezi krovama budeš mít izolazi. Mám to obdobně. Jen se bojim, že u střešního okna mi vznikne takové "blbé místo", že tam bude nižší vrstva izolace. Mezi límcem od střešního okna a vatou. Bojim se aby mi sádroš nevlhnul nebo se nerosilo okno => tepelný most. Proto nevim jakou variantu. Viz obrázky. Byl bych rád kdyby ostatní poradili. Díky moc.

Vždy trvám na zeleném. I kdyby to mělo být jen pro můj dobrý pocit že jsem udělal vše pro to abych předešl závadám. Dokážu ohlídat důsledné provedení izolace kolem okna ale nikdy nemohu předvídat jakým způsobem bude bydleno.
Např. v dosud nevyužívaném podkrovním pokoji se nebude topit ale bude fungovat jako sušárna, bude to ložnice a uzavře se topení, pod okno se vůbec nenamontuje radiátor a dál a dál... a to jsou všechno příčiny kdy lze očekávat malér s oknem.