Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 230v ze zásuvky 400v čtyřkolik

Ahoj potřeboval bych udělat redukci ze 400v na 230v jde mi o to ze potřebuju napájet svářečku zásuvky na 230v mám jen 10A a to je málo 400v má 20A jelikož jsem ale studoval slaboproud tak v tomhle mám trochu mezery hlavní problém je v tom že čtyřkolik nemá územní a bez toho je to docela o hubu tak mě napadlo vzít územní ze zásuvky 230v mám je hned u sebe takže by to nebyl problém predstavuju si takovou malou redukci s tímhle zapojením myslíte že je to dobrej nápad?

www.imagehosting.cz

Tak v tom problém nevidím ale problém je v tom že ta svářečka má kovovou krabici tak to potřebuju na něco územnit chtěl sem na 230V zásuvku ale nevím jestli to tak můžu udělat a tady místo aby někdo poradil tak radši všichni valí njaky hovna

Zoberes jednu fazu a PEN a zapojis to na diery 230V zasuvky. Kam si uzemnis krabicu je tvoja vec, uzemnenie sa nesmie davat na odpojitelne predlzovaky s PEN, t.j. to co chces je vpodstate zakazane ak to ma byt kabel (da sa to len napevno na stenu zapojit odbornou osobou so skuskami, t.j. NE TY). Takze preto tu "vali hovna", az ta to zabije tak budes valit hovna ty na cintorine. Ale ak chces tak si to napoj a krabicu uzemni niekde inde o PE kolik. To je tusim tiez zakazane ale furt lepsie jak keby to malo niekoho zabit.