Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Navigace nebo Tablet s GPS

Zdravím,
Co by jste doporučili, normální Navigaci nebo Tablet co má i GPS ? Jezdím dodávkou a firemní navigace se bohužel rozkradli. Takže si musí každý sehnat svou. Cena tak +-5000kč
Přemýšlím právě nad tabletem, někdy jsme na cestách déle a na pokojích bývá WIFI tak bych si mohl krátit čas na internetu :) Ale zas abych se podle té navigace v tabletu vůbec někam dostal......

loading...

zkus to v sekci PC.

Jinak určo pokud seženeš tablet s navigací.Google ti poradí. Pokud rád píšeš a serfuješ nevidím důvod když máš tu možnost výběru proč ne tablet.

Dělají se i s GPS moduly a NAVI SW se dá pořídit za pár korun.Jestli se bojíš toho že by to nějak nefungovalo, nemusíš mít strah.

za těch 5000,- by jso měl koupit něco lepčího na čem pojede NAVI bez sekání a nemusíš se bát že se bude něco sekat.

Výhodou samotné navigace je, aspoň podle mě, že se nemusíš bát nějakého erroru ze strany Androidu nebo nějaké aplikace, která dokáže tablet shodit podle Muphyho zákonů:v nejnevhodnější chvíli.

jinak zkus třeba pro konkrétnější PC sekci.Stejně si myslím že tí to tam někdo přešoupne.

můžeš zkusit toto

Právě nevím jaké to má nevýhody mít tablet s GPS nebo normal navigaci když vidím ty ceny navigací nejvychválenější navigace za 3500kč a tablet co má o dost více funkcí za 3000kč tak právě nevím. Jestli ten tablet treba není pomalejší a tak... Tu rychlost a hlavně aktualizované mapy jsou u mě naprvním místě. Jezdíme rozvážet hlavně do nových domů tak ty se hledají špatně. A když je navigace pomalá a zobrazuje bod na navigaci o dost velkej kus jinde než je auto tak se taky špatně orientuje :)

Jinak teda budu rád za přesunutí tématu, děkuji.

Pokud nebudeš do toho tabletu stahovat kdejaký porno, nebo černý aplikace, hry apod. je ten tablet schopný navigovat plynule a aktualizace map je jistě také pohodlnější.

Jen bych doporučil nějaký dražší, klidně za těch 5000,- a dostatečnou vnitřní i externí paměť.

Pokud chceš pomoct s výběrem NAVI SW nebo konkrétním přístrojem, zkus opravdu PC sekci nebo odkaz co jsem ti posílal v předešlém příspěvku.

1. Toto téma sem patří a to do sekce Auto - moto. Nevím, jak by mi fundovaně poradil počítačový odborník která navigace je lepší, levnější, podrobnější. S jakou navigací má zkušenosti ve svém autě, zda TomTom, Garmin, Mio.
Jakou aplikaci používá ve svém telefonu a to placenou, nebo neplacenou.S potřebou dat, nebo offline.
2. Pokud bych to řešil já (osobně používám telefon Samsung 5") tak bych šel do tabletu max7"-8" min 1 GB RAM. Min 2 jádra.
Android a tam už bych se vydováděl v dosti široké nabídce placených i free. I vestavěné mapy Google navigují perfekt, bohužel musíš předem stáhnout přes WIFI čtverec ve kterém se chceš pohybovat, nechceš li platit data. V Google obchodě jsou i slušné zdarma a z placených se dohadují zastánci Sygic, TomTom a iGo kteří se je snaží na různých fórech rozchodit zdarma.:))
3. Já jsem projel se Smatrfounem :-) Evropu a nikdy nezklamal.

A stojí vůbec tahle investice za to?

Já mám navigaci od Garmina v autě a přitom stejně jezdím podle smartfounu (kde mám těch navigací několik). Navíc turistická a cyklistická navigace s tabletem není tak komfortní.

A na pokojích na cestách (takové to domácí brouzdání) ti ten telefon poslouží zrovna tak.

Zrovna objednávám z Číny androidový telefon 5,5 palce za cca 1700 kč jen kvůli navigačce pro mladou.Proč kupovat parodie na navigaci TomTom či Garmin, když na netu jsou volně stažitelné kvalitní SW pro navigace.A i Google mapy fungují dobře.
Můj známej prodává navigace, taky nějakou made i China za 3200 včetně Igo 9 a fungujícíma aktualizacema bez omezení zadarmo.Vycházejí cca co čtvrt roku a no problemo.Používám ji v kamionu po celé Evropě a nestalo se mi že bych někam nedojel.Samozřejmě, jako u každé navigace, musí člověk používat hlavu.S dodávkou problém nevidím, s kamionem se slepá dvěra v navigaci nevyplatí.To už pak nastupuje mapa a mozek.
Prodává je za 3200 i s poštovným, má to 7 palců, Fm vysílač a podobný nesmysly.Mi funguje již třetím rokem, nonstop zapnutá v zásuvce autozapalovače.Až zdechne, bez lítosti vyhodím a koupím další.

Nechci tady navádět k warezu, ale pokud je člověk šikovnej Sw a mapové podklady si sežene za pár minut.Nacpe je do jakéhokoli šuntu s GPS čipem a jezdí.Nemusí kupovat předražený Tomtomy a podobně za nesmyslný částky.Ono i ta doživotní slibovaná aktualizace není nekonečná a na všechny státy.

no, tak kvalita je na Androidu všelijaká, spíše však horší až špatná. Navigační SW jsou buď pomalé, nebo mají chyby nebo jen OSM a za lepší mapy se platí, případně všechno dohromady.

Jak jsem napsal už na PC poradně, stojím si za Here mapami, jsou OPRAVDU zdarma, fungují skvěle a telefon na kterém budou fungovat stojí doslova pár korun (aktuálně ceny Lumie 520 začínají na 2280Kč) a hlavně člověk nemusí hledat a shánět, ale jen stáhne požadované mapové podklady na SD kartu a jede. Navíc má Here.com možnost si cesty plánovat předem na PC a do mobilu je sesynchronizovat. Věci jako online sledování doprvních zácp apod. jsou už i v ČR..

viz. http://navigovat.mobilmania.cz/bleskovky/here-dopr avu-uz-umime-i-v-cr-na-webu-i-v-mobilu/sc-266-a-13 27222

A s kterouž navigací na platformě Android máš tyto špatné zkušenosti? Zhrozil jsem se, že jsem netuše to byl někde jinde, než jsem chtěl, ba dokonce je možné, že má pomalá navigace má za to, že jsem u Brna a já jsem již doma u počítače. Jinak jsa zvídavý, se na Here těším, až bude vypuštěna pro Samsung a nějaký dobrák ji upraví i pro starší přístroje. A nejhorší věc v zácpě je průjem. :-D

Používám navigaci Waze, vynikající, upozorní na cajty na ulici a radary, zácpy a pošle případně jinou cestou. Mám sice ajfouna, ale syn totéž má na Androidu a je spokojen. Bohužel, vyžaduje on-line Internet, množství dat však je nepatrné. Též je vynikající zdarma navigace Be-On-Road (iPhone, Android), možno postahovat mapy celého světa zdarma pro off-line použití, nemá však on-line hlášky kde jsou cajti a radary.

Jinak jsem zastánce jednoúčelových přístrojů. Telefon na telefonování, foťák na focení, kameru na točení. A když navigace, tak jedině Garmin s pozemním přijímačem dopravních informací a nacpáním radarů a cajtů z poi.cz . Kolegovi tedy doporučuji Garmina, v podstatě jaký mu bude vyhovovat cenou.

Tak nakonec sem musel jednat rychle protože to potřebuji mít do pátku doma tak sem vybral normální jednoúčelovou navigaci Mio a nechal sem se přemluvit i na nový mobil přesněji nokii Lumia 520 jako pojístnou navigaci + internet a zabavení volného času bude doufám stačit. :) Doufám že tedy nikde nebudu moc dlouho bloudit. Jinak díky za rady a přeji spoustu úspěchů