Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pazvuky z CRT televize

Zdravim,
nevim jestli je to jen pocit, nebo jsem to do teď nějak přehlížel ale poslední dobou když je ztlumená televize, nebo daná funkce MUTE se v pozadí při změně scény v jakémkoliv pořadu ozývají bručivé zvuky různé intenzity a tónu.

Je to problém televize nebo toho či onoho programu, či něco jiného a co by se proti tomu dalo dělat?

díky za info

Jestli je to vrčení, tak jsou slyšet vertikální vychylovačky, případně nějaký tlumivky ještě na síťový části (50Hz). Pomůže zalakování lakem na vlasy nebo akutolem. Pokud je frekvence vyšší, tak to bude nějaká tlumivka v horizontálu nebo VN trafo. Ty tlumivky najdeš kolem VN trafa. Která to je, odhalíš pomocí nějakýho nevodivýho předmětu, kterým se dotkneš těch cívek v okamžiku kdy to píská. Zalakovat je můžeš opět lakem na vlasy nebo akutolem.
A pokud to jes slyšet z repráků tak viz výše....