Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pazvuky z CRT televize

Zdravim,
nevim jestli je to jen pocit, nebo jsem to do teď nějak přehlížel ale poslední dobou když je ztlumená televize, nebo daná funkce MUTE se v pozadí při změně scény v jakémkoliv pořadu ozývají bručivé zvuky různé intenzity a tónu.

Je to problém televize nebo toho či onoho programu, či něco jiného a co by se proti tomu dalo dělat?

díky za info

Je to něco takového, jako je slyšet vysílání mobilního telefonu, v některých zařízeních, třeba nf zesilovačích.
Zpracování digitální informace v TV vytváří rušivé signály a některé starší TV nejsou tomu odolné.
Takový jev jsem pozoroval ve vazbě na teletext.
Mnohem výrazněji při vysílání titulků do obrazu (neslyšící).
Také při titulcích k filmu se to projevovalo.
Asi se s tím nedá nic dělat.
Vlastně dá -- dnes jsou televize dost levné.
:-):puff:

:-)To byla tak trochu nadsázka. Kdyby to vadilo,
tak že se už asi oprava nevyplatí.
Jinak samozřejmě nic proti CRT nemám.
Ještě nedávno jsem takovou měl taky. Pro již slabou obrazovku jsem se s ní musel rozloučit.
Vyměnil jsem ji za 107 cm LCD. Ale širokoúhlý obraz
v HD, je přece jen o něčem jiném. I na LCD :-)

To je krásná mašinka! Tyhle staré stroje jsou krásné.
Dnešní elektronika dokáže zázraky, ale je to jen sériová automatická výroba, technika několika "švábú" nebo "kapek barvy" na tišťáku.
U staré techniky je vidět řemeslný fortel, každý typ má osobité kouzlo. Svítící elektronky dávají pocit "živosti".

Koukání na televizi, byť s kvalitním obrazem,
nikdy nenahradí kouzelný zážitek zatemnělé místnosti
a typické cvrčení promítačky.

Akorát nevím, kde pro to sháníš americké krváky, nekonečné
seriály původem někde ze střední Ameriky a pořady o vaření, aby to nahradilo televizi. :));-):puff:

Akorát nevím, kde pro to sháníš americké krváky, nekonečné seriály původem někde ze střední Ameriky a pořady o vaření, aby to nahradilo televizi

No, ty seriály bych asi sháněl špatně :-) Stejně tak pořady o vaření. Naštěstí mě to nezajímá. Sehnatelného je hodně, veškerá ČSSR produkce do počátku devadesátých let i americké filmy, které tady tehdy byly. Klasika jako Fantomas, Vinnetou... Není problém. Jen tedy je potřeba mít skladovací prostory, v dvoupokojáku v paneláku bys měl problém.
Technika to krásná je, jen tebou zmiňované elektronky to již neobsahuje. Spíš asi naštěstí, protože by se to už špatně shánělo. Ale nevím. Problém trochu byl s prosvětlovací žárovkou na zvuk, to už nikdo dobrých dvacet let nevyrábí. Naštěstí jsem je našel na nějakém obskurním webu v USA (za 3 USD kus, dle krabiček nějaké staleté skladové zásoby) a bratrova kolegyně mi jich odtamtud 12ks přivezla. Kdybych to nechával posílat sem, tak vytlačím 62 USD za poštovné a ještě by mi na to naprali CLO a/nebo DPH. S těmi 12 ks to již dožiju, ono to vydrží dlouho.
Jinak se na tom dá opravit/vyměnit cokoli, není to příliš složité. Elektricky nejsložitější je zesilovač.

No hlavní otázkou je jestli má vůbec cenu něco takového opravovat. Nevím nevím... Podle toho jak moc je vyběhaná. Když jsem byl ještě děcko tak nám dokonce jedna televize bouchla. :D No každopádně dokud to jede tak bych asi neřešil. Ale určitě bych ji nenechával zaplou když nikdo neni doma. Ono přeci jen už to má své roky a takové vysokonapěťové věcičky umí krásně zakládat požáry v případě technického selháni. :)

Jestli je to vrčení, tak jsou slyšet vertikální vychylovačky, případně nějaký tlumivky ještě na síťový části (50Hz). Pomůže zalakování lakem na vlasy nebo akutolem. Pokud je frekvence vyšší, tak to bude nějaká tlumivka v horizontálu nebo VN trafo. Ty tlumivky najdeš kolem VN trafa. Která to je, odhalíš pomocí nějakýho nevodivýho předmětu, kterým se dotkneš těch cívek v okamžiku kdy to píská. Zalakovat je můžeš opět lakem na vlasy nebo akutolem.
A pokud to jes slyšet z repráků tak viz výše....