Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otočené fáze

Prosím Vás cirkula ( nebo motor ) se točí obráceně. Jak poznám v prodlužce která fáze je otočená když jsou kabely staré ( všechny tři černé a jeden nula bílá ) dík.

:-D Tak to teda nesložíš :-D Levej šroub do pravý matky dostane jen Kaprfíld :-D

Jasně, vím jak jsi to myslel... :beer:

Ještě drobnosti:
-Levá matka má po obvodu šestihranu malý zápich, aby se snadno poznala od "normální".
-Matka se vždy utahuje proti zubům pily (tak, aby se utahovala, pokud jde pila do záběru), protože jinak se pila může snadno při zatížení prosmeknout a povolit matku.
- Většina pilových hřídelí má na straně pily levý závit a na stravě řemenice pravý. Tomu pak musí odpovídat jak nasazení pily, tak umístění řezaného předmětu a samozřejmě i směr otáčení.
- totéž platí i u fréz a ostatních nástrojů s válcovou dírou