Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jištění

Zdravím, chtěl bych ze zeptat co určuje to, že když dojde ke zkratu, tak vybaví hlavní jistič (třeba 32A), ale když například praskne žárovka, tak vybaví podřadný jistič (třeba 6A)? Nebo se porouchá lednička a vybaví 16A a ne hlavní jistič. Zkrátka proč v jednom případě vybaví podřadný jistič a někdy hlavní jistič? Čím je to dáno?

Děkuji za odpověď

:-[ Děkuji za pochvalu, ale ta spíš náleží učitelům z UŠ Semily,kteří ač nemaje pedagogického vzdělání, lámali o mne se skřípěním zubů hůl někdy v roce 73 a nechali mne prolézt i Závěrečnou učňovskou zkouškou s "tovaryšským kusem", jmenovitě třídnímu Jaromíru Holubičkovi - elektrotechnika, Mojmíru Medkovi - el.měření a p.Dufkovi - technoloie. Ti všichni už sice pochvalu neuslyší, ale dík jim patří. Jsou věci, které se nedají zapomenout a platí stále :-)