Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zateplení

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně zateplení. Chtěl bych zateplit stranu z ulice, kde mám v podstatě 2 pokoje a to ložnici a obyvák. Stalo by se něco kdybych část, kde je obývací pokoj zateplitl tzv. šedým polystyrenem (tl.5cm)a část, kde je ložnice klasickým EPS(tl.5cm).
Děkuji za odpověď
Dan

Zdravím.
Nejdříve popište složení zdiva a jeho tloušťku.Pak jaká máte okna (nová-stará) a proč chcete zateplovat 5cm polystyrenem.Aby se vám v baráku zadržovala vlhkost?Nejsem v tomhle profík, ale co začínáme stavět nový dům, docela hodně jsem si nastudoval pojmy jako "rosný bod, tepelné mosty " a podobně.

Tím že namrskáte na zeď polystyren jen tak z plezíru si spíš uškodíte než polepšíte.

Ale nechme promluvit místní odborníky.

Dannys,
určitě Vás nepotěším, páč pravda někdy bolí.
50cm zdiva asi myslíte 45 plná cihla a omítky. Hodnota tepelného odporu je asi R=0,60. Dnešní stěny jsou obvykla na R=4-6.
Když dáte 5cm polyše, s hodnotou R=1,25, k tomu stará zeď, R = 1,85.
Přirovnám to k oblečení na hory v zimě. Máte tričko s dlouhým rukávem, mráz pod -10°C. Pomůže Vám slabý svetr?
Trošku ano, ale stále bude zima..

připojuju se k této odpovědi.
Lidi se domnívají, že jak mají zeď půlmetru, že to je nějaký zázrak předků. Není. Tehdy na to kašlali, měli své důvody...

5cm je proklatě málo. Rosný bod bude přesně ve zdi. Bude to hnít a plesnivět. Kritické minimum je 8cm, spíše lépe 10.
Pokud ovšem zatepluješ, nalep na to klidně až 30cm bílého, nebo 24cm šedého.
Nezapomeň cca o 1/4 dát větší mocnost do stropu(střechy). Pak tě platby za teplo nebudou štvát téměř vůbec. Jestli máš dítě do 15ti let, máš nárok na zkrácený úvazek. Využij toho, zatepli a věnuj se raději potomkovki v nově nabytém volném(svobodném) čase, než makat na dodavatele tepla :))