Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kuchyň: zaslepené větrací otvory

Hezký den,
při rekonstrukci kuchyně v panelovém domě byla odstraněná spíž a na její místo přišla lednice a právě v tomto místě byly zaslepeny, zaomítnuty a následně zabíleny větrací otvory. Samozřejmě na to bylo při revizi pronajímatelem upozorněno s "doporučením/nařízením" otvory obnovit. Zajímalo by mne ale, zda je to skutečně nutné (digestoř v místnosti je, pravidelné větrání oknem je samozřejmostí). Jde o to, že se mi nechce zbytečně zasahovat do hotové práce, jen protože to bylo nařízeno. Jde mi o funkci! Z mého laického hlediska měly otvory smysl pro spíž, aby zde cirkuloval vzduch, ale teď kdy spíž už nebude poblíž větracích otvorů se mi zdá jejich zachování zbytečné.
Zkrátka s čím mohou být problémy pokud se otvory neobnoví? Pouze s pronajímatelem nebo např. i s plísněmi, atp.?

Přesně jak říkáte. Vnímám to také tak, že

otvory jsou jen pro spíž (jsou přeci za dveřmi) nikoliv k větrání bytu.

Ad. komentář výše "Kurt": Plynové spotřebiče nepoužíváme. Vzduch z digestoře je odváděn do centrálního potrubí vedoucího panelovým domem, jehož vývod je pravděpodobně na střeše paneláku. Nevím jak v jiných domácnostech, ale v té mojí jsem zvyklí větrat každý den i několikrát, jsem-li samozřejmě doma;)

Ad "milan.cukrar" Majitel (byt. družstvo), prováděl revizi rekonstrukce a řekl, že to "prostě mám udělat" a "..., že prý lednici nebude muset tolik chladit, pokud otvory obnovíme..."