Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Popraskané trámy u terasy

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu. Na terase mám dřevěné trámy, které drží stříšku z makrolonu - cca 21 metrů čtverečných. A trámy, které makrolon drží jsou dosti popraskané. Nejhůře jsou na tom tři - u nich je 7 cm hluboká prasklina od vrchu až dolů (přibližně do poloviny tloušťky trámu). Lze nějakým zatmelením zamezit dalšímu rozšiřování praskliny? Dřevo už bude vyschlé, tak je možné, že se prasklina rozšiřovat už nemusí. Ale přes zimu a na podzim se tam může dostat vlhkost a mohlo by to znamenat další rozšíření praskliny.
Děkuji za odpovědi
Karel

""prasklina od vrchu až dolů (přibližně do poloviny tloušťky trámu).""

Tomu mám rozumět tak, že prasklina je napříč přes léta dřeva??
Podélné praskliny, po délce trámu, po létech jsou běžné.
Ale pokud by byly praskliny napříč trámu, tak je to těsně
před zlomením.

Jo už mě to asi došlo, jak jsi to myslel...
Ty trámy jsou nastojato a prasklina "od vrchu dolů", je
tedy svisle po délce trámu. Je to tak?
Pokud jo, tak je to celkem běžná věc, ustálí se to a dál to praskat nebude. Případně by šlo trám příčně provrtat a stáhnout prasklinu šroubem.
Původně jsem myslel, že se jedná o vodorovné trámy střechy. :puff::-)

Díky za odpověď. Prasklina nevede napříč trámem, ale jeho středem od vrchu dolů.
Přesně tak - trámy jsou nastojato. Ano, prasklina je svisle po délce trámu přibližně uprostřed. Myslíš tedy, že se nemůže něco stát s makrolonovou střechou?