Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dratovy zvonek, vedeni cca 20m - prosim pomozte s nakupem

Treti bezdratovy zvonek vcera skoncil zpatky v krabici, ty veci proste nefunguji.

Rad bych se konecne vratil k necemu spolehlivemu a proto bych rad poridil dratovy zvonek. Jsem jenom osmudlany domaci kutil a se zvonkem se chystam poprat poprve, takze z teorie pouze tusim, ze potrebuji spravnou kombinaci trafa, zvonku a dvouziloveho dratu tak, aby zvonek spravne zvonil i s ubytkem napeti na vedeni (k brane je to zhruba 20m - 25m) .

Vim, ze existuji (minimalne) dve varianty.

Prvni - trafo s vidlici do zasuvky
Druha - zvonek i trafo do DIN listy

Ta druha je jiz zjevne zasahem do rozvodu a tudiz by to musel posvetit elektrikar, ale pokud je to z nejakeho duvodu celkove lepsi reseni, rad se k nemu necham presvedcit.
Pokud mate nekdo zkusenosti, budu rad za kazdy postreh, za idealni radu bych povazoval odkazy na konkretni vyrobky (jestli je to zde dovoleno) nebo rovnou adresa elektra, kam si muzu dojit pro odbornou radu (Praha a okoli)

Pánové normu vám asi neřeknu, ale zeptejte se na to plynařů.
I na školení pasesátky nám to školitel říkal. Zdůvodňuje se to tím, že Wagnerovo kladívko, je spolehlivý zapalovač plynu, spolehlivější než třeba vypínač světla.
Dále proto, že majitel bytu, kde případně uniká plyn, přijde domů z čerstvého vzduchu a plyn hned ucítí.
Případná návštěva plyn necítí a zazvoní.... pro to to je.
Je možné, že jsem ze staré školy a nynější plynařské normy už to nenařizují, ale sám bych se té zásady držel. :puff:

Teď jsem zběžně našel: http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,17283. 0.html v diskusi je tam uvedena i norma

Řekl bych je to jako s houbama, všechny jsou jedlé,
ale některé jenom jednou---- :))