Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Led podsviceny na diy projektor

Zdravim chtel bych si udelat diy projektor z tohoto displeje do auta www(tečka)banggood(tečka)com/3_5-Inch-TFT-LCD-Screen- Monitor-For-Car-Rear-Rearview-Backup-Camera-p-9086 98.html.A nevim co pouzit na prosviceni mam predstavbu aby to tich 2-4 metry vzdalenosti slo promitat.

Co to meleš o LED ? ten chlápek co to absolvoval žádnou LED nepoužil,

Ty jsi ten článek vúbec nečetl, nebo máš problém pochopit psaný text, prej Amerika je takových lidí plná, tisknou pro ne komiksy a na každou blbost delají instruktážni filmy

ten chlápek tam totiž jasne píše: 400W je minimum pro denní projekci, neumím si predstavit kolik a jakých LED by jsi musel instalovat aby jsi dosáhl svetelný tok jaký dodá použitá výbojka s příkonem 400 W.

I kdyby jsi snížil nároky ohledem rozmeru plochy kterou chceš pokrýt obrazem, stále se budeš pohybovat v oblastech výkonu svetelného zdroje v rádu nad 100 W použíté technologie zdroje svetla, tedy výbojky.

LED zatím nelze použíít, ta s bídou zvláda svítit v podsvícení LED televzorú, u projektorú je nutný svetelný tok, 20x-? vyšší. Dle plochy co bude nasvícená.

...:puff:

Ja bych si dovolil docela polemizovat. Muj projektor ma 230W vybojku a staci to pro denni projekci docela v pohode. Pravda, je to DLP, coz znamena ze nestrati polovinu svetla na polarizacnim filtru, ale i tak.
Myslim si, ze 100W LED by pro mene narocne podminky mohlo bejt OK. A 100W LED dneska neni zadnej problem. Horsi je design ty opticky soustavy, ale to je jinej boj.

necitim se povolanej soudit

chlápek popisuje stavbu projektoru, systémem co dúm dal, o nejaké optimalizaci a maximálni účinnosti svetelného zdroje a optické soustavy, na rozdíl od profesionálnich výrobkú, samozrejme nelze uvažovat

jde o určení výkonu v rádech, tedy ve Watt-ech? desítkach Watt-ú ? v stovkách Watt-ú ?

a tu rozpor nevzniká, potvrzuješ uvedené číslo, pújde o stovky Watt-ú

... :puff:

Vykonove ano, ale je uplne nahouby. Problem je, ze na projektor potrebuje clovek co nejvic bodovej zdroj kvuli konstrukci cely ty opticky soustavy.Takze vybojka, ktera ma obri matnej dekl je k nicemu. Takova Krizikova obloukovka by byla jiny kafe, ale jsem dalek tomu, abych ji doporucoval.

Použít ledku pro projekci Diáků ? :D To bude pekelně drahé a radši ani nechcu vidět ten chladiš na tu ledku (teda pokud tak silnou seženeš).
Zajímalo by mě ale kde chceš pak sehnat čočky. Brousit je doma asi těžko budeš. Neni lepší si na aukru za pár stovek koupit starý projektor a zrepasovat ho ?

Pokud koupí z toho obchodu co zmiňoval na začátátku 100W ledku, tak i jednoduchou optikou se dostane na cca 350,- Kč. Nicméně čeká ho boj s chlazením a samozřejmě světelný tok bude na 1/5 400W výbojky. Nevím kde se vzala víra, že LED mají větší světelný tok než výbojky.
U nás na obci jednou chtěli vyměnit osvětlení náměstí za LED. Prý aby ušetřili. Musel jsem postavit světlo (9x30W), abych obecní radu přesvědčil, že úspora se prostě nekoná.

No mě stačilo jak teď všechny kauflandy předělávají do té jejich "antracitové" barvy. :D Všechny zářivky vyměnily za ledky a člověk když to tam teď prochází, tak si připadá jako když jde za soumraku opuštěným parkem a bojí se aby ho někdo neznásilnil mezi košťatama a toaletním papírem. :D

1) sodik je super pro osvelovani, ale ma blby spektrum. Navic horak vybojky je dlouhej a
2) problem je, jak pisu o par radek vys, clovek potrebuje bodovej zdroj. Z bodu se udela rovnobeznej svazek jednou spojkou, ten projde LCD a pak zase pres cocku se to promitne. Svitivost zdroje je jedna vec, kolik svetla z toho clovek ucinne dostane na platno je druha vec. Z tohohle pohledu ta LED neni spatna volba, byt je to povicero cipu vedle sebe, porad je to dost bodovej zdroj aby z nej clovek udelal ten rovnobeznej svazek a tak to svetlo smysluplne vyuzil.

Vím, že je to starší téma, ale realizoval jsi to nějak? Mám doma vlastní projektor s 7" LCD 1280x800, na 3m promítám se 100W ledkou a úplně v pohodě, na denní promítání to moc není, ale to je proto, že to mám roztažené na 120-ti palcích při těch 3 metrech. Teď uvažuju o 2K 6" displayi a 128w ledce. Kdyby někdo chtěl nějaké info, popř. do toho jít se mnou, napište mi na feedee23@seznam.cz, zdar :)