Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aku šroubovák Makita DF030 - "převodovka"

Dobrý den,
potřeboval bych poradit ohledně tohoto aku šroubováku.Můj mladší synek mi ji "uklidil" do kýble s vodou.Po vysušení, výměně lion článků, očištění regulátoru se mi bohužel stalo že se mi vysypal mechanismus koleček z převodovky a nemohu ji správně složit.Na netu jsem hledal a hledal ale bohužel nic nenašel. Nemáte náhodou někdo obrázek či technický nákres.Servisní manuál jsem našel,ale tam je to jako celek bohužel tedy pro mě.
Děkuji za případné typy.

Chvílu sem dělal v Balck and Dekl servisu. Na tomto obrázku http://www.toolpartspro.com/makita-parts/makita-df 030d-parts.html je jasně vidět že převodovka jako taková se dále nepůlí a vyměňuje se kus za kus (na obrázku komponenta 11, 125459-1 GEAR ASSEMBLY, DF030DW). To znamená že plánek na složení převodovky asi neseženete (protože je nemají ani servisy) a je dost možné že to už ani složit nepůjde. Těžko se to dá ale najisto říct když ju nemám před sebou.

Bohužel bez toho abych to měl v rukách nemohu poradit... Asi bych na to přišel ale na dálku to bohužel nejde. Ale jak říkám, kdyby to bylo dáno do servisu tak oni by tu převodovku vůbec nespravovali. Hodili by ju do popeláka a dali tam novou. To je bohužel metodika dnešních strojů. Dokonce některé vrtačky nižší a střední třídy od firmy Black and "dekl" se neopravují vůbec a rovnou se likvidují a mění za nové. Třeba jako tato (http://vrtacky.heureka.cz/black-decker-cd714creskd /), jediné co se tam vyměňuje je sklíčidlo ale když to mu odejde třeba příklep tak se mění rovnou kus za kus. Kolikrát ten příklep odejde velmi rychle protože ty stroje opravdu vydrží jen velmi málo. Proto se já přikláním třeba k Narexu který je téměř nezničitelný.

Tak nakonec dnes opraveno.Složení hnacího ústrojí je vážně možné jen a jedním způsobem. Skládal jsem vše správně,ale při mém nešťastném "vysypání" převodovky jsem postrácel 4 velmi malé kolíčky(čepy), které držely jeden věneček.Po nahrazení už vše funguje jak má.
Jinak díky všem,kteří nějak poradili.