Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapojení telofonního relé

Zdravim!

Mám dotaz ohledně zapojení http://www.k-elektric.cz/index.php?option=com_cont ent&task=view&id=38
Není problém s připojením vstupu 23OV ani telefonního kabelu. Problém je s výstupem na sirénu. Jelikož siréna je na 24V, ale výstup z telefonního relé je 230V.

Siréna je již zapojená na měnič (cívka) 230/24V a dále na relé které jí zpožďuje o pár vteřin.

úkol zní - zapojit telefonní relé tak aby sirén začala hned zvonit když někdo zavolá na telefon (bez zpoždění)

Otázky -

1) Lze použít relé na změnu napětí z 230/24? (toto není z mojí hlavy.. nejmenovaný mě to cpal jako řešení)
2) Jaké je nejideálnější řešení? Co nejjednodušší zapojení.
3) Dá se výstup z tel. relé napojit na měnič(cívku) když už je měnič zapojen na 230V?

Předem všem děkuji za odpověď.. :)

výrazem "relé" se označuje kde co, "relé" jsou tisíce typú, nejrúznejšího mechanického a elektrického provedení, nejrúznejších funkcí a vlastností

neznačí to v podstate nic, podobne jako když nekdo rekne že v zarízení je "chip"

o čem mluví, vyplyne až z dalšího kontextu nebo vubec

... :puff:

nech to být, Tvé otázky jsou tak nesmyslné, terminologie zmatečná, že je jasné že Ty to neudeláš a ten komu to zadáš udelat Te bude mít za totálni troubu v elektrice/elektronice a akorát Te možná pomluví

nic nereš, dej zakoupit další sirenku na ten telefonní signalizator a pred koupi by se mel na to podívat nekdo s elektrovzdelánim ať nekoupíte blbost

... :puff: