Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapojení telofonního relé

Zdravim!

Mám dotaz ohledně zapojení http://www.k-elektric.cz/index.php?option=com_cont ent&task=view&id=38
Není problém s připojením vstupu 23OV ani telefonního kabelu. Problém je s výstupem na sirénu. Jelikož siréna je na 24V, ale výstup z telefonního relé je 230V.

Siréna je již zapojená na měnič (cívka) 230/24V a dále na relé které jí zpožďuje o pár vteřin.

úkol zní - zapojit telefonní relé tak aby sirén začala hned zvonit když někdo zavolá na telefon (bez zpoždění)

Otázky -

1) Lze použít relé na změnu napětí z 230/24? (toto není z mojí hlavy.. nejmenovaný mě to cpal jako řešení)
2) Jaké je nejideálnější řešení? Co nejjednodušší zapojení.
3) Dá se výstup z tel. relé napojit na měnič(cívku) když už je měnič zapojen na 230V?

Předem všem děkuji za odpověď.. :)

Siréna je již zapojená na měnič (cívka) 230/24V a dále na relé které jí zpožďuje o pár vteřin.

měnič (cívka) 230/24V je transformátor ??? , ... možná, je fakt nejasné co to popisuješ

úkol zní - zapojit telefonní relé tak aby siréna začala hned zvonit když někdo zavolá na telefon (bez zpoždění)

a dále na relé které jí zpožďuje o pár vteřin - co bráni zpožďovací relé proste odstranit ??? nechápu ..

... :puff:

a) Měnič (cívka) je transmormátor... (nevím proč jsem to nenapsal rovnou :D)
b) to zpožďovací relé tam je kvuli tomu, že ta siréna funguje primárně jako ohlašování když vypadne stroj (aby upozornil technika, že má vyrazit a podívat se proč nejde)

takže ta siréna má být zapojena

a) při poruše po cca 10vteřinách začne houkat (proto to zpoždovací relé)
b) při telefonátu začne vyzvánět okamžitě

snad jsem to trochu objasnil :)

Při poruše je ten signál přerušovaný v určitém rytmu a při telefonátu by měl "zvonit" neustále dokud se telefonuje.

jak změnit výstup z telefonního relé z 230 na 24?
Jakmile se změní z 230/24 je možné přímo připojit na sirénu a zároveň ponechat výstup ze sirény na to zpoždovací relé?

Ano šlo by to tak udelat, bylo by ale nutné vradit do prívodu od zpoždovacího relé na sirenu, prepínací kontakty dalšího relé ovládaného výstupem na sirénu toho telefonního signalizatoru, z dúvodu toho, že není známo jak by s chovalo zarízené signalizujíci poruchu strojú privedením napetí na svúj výstup.

Proste jak "zvoní telefon", na výstupu se objeví 230V, privedeš je na transformátor a na cívku relé, relé rozpojí signalizaci od strojú a zároveň pripojí tech 24V co jsi dostal pomoci transformátoru.

Predpokladem je že sirenka je na strídavých 24V

Proč ale jednoduše tam nedáte sirenky dva kusy o jiném tónu, asi by to bylo i levnejší a žádne laborováni a neprehledná instalace, za rok nikdo nebude vedet jak to má fungovat a co to za udelátka tam jsou. Bežný to stav mnoha provozú kde se realizují nápady kutilu.

... :puff:

výrazem "relé" se označuje kde co, "relé" jsou tisíce typú, nejrúznejšího mechanického a elektrického provedení, nejrúznejších funkcí a vlastností

neznačí to v podstate nic, podobne jako když nekdo rekne že v zarízení je "chip"

o čem mluví, vyplyne až z dalšího kontextu nebo vubec

... :puff:

nech to být, Tvé otázky jsou tak nesmyslné, terminologie zmatečná, že je jasné že Ty to neudeláš a ten komu to zadáš udelat Te bude mít za totálni troubu v elektrice/elektronice a akorát Te možná pomluví

nic nereš, dej zakoupit další sirenku na ten telefonní signalizator a pred koupi by se mel na to podívat nekdo s elektrovzdelánim ať nekoupíte blbost

... :puff: