Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tištěne spoje

Zdravím.
Mam v PC obrázek tištěného spoje.
Krysí jsem si předlohy pro výrobu dělal na pauzák.
Vytiskl na inkoustové tiskarně a pak ještě obtáhl tuží.
Dnes už očí moc neslouží a za 15 let se toho dost změnilo.
Našel jsem toto
http://www.mlab.cz/Articles/HowTo/How_to_make_PCB/ DOC/HTML/How_to_make_PCB.cs.html

Nějake zkušeností jak na to?
Nějake zkušeností jak na to s laser tiskarnou?

Jak nejjednodušeji udělat předlohu?
V tiskárně chtějí za 10 X 10 cm 100 kč :.(

Na netu je spousta firem, které dělají tištaky.
Pokud jim však napíšete že mate podomácky udělanou předlohu na pauzaku, moc ochotní nejsou.
Kde si necháváte dělat tištaky za rozumnou cenu?

Trochu to tu oživím,

Dělám desku kterou se mi moc nedaří přenést pomocí metody s žehličkou a tak jsem si z UV LEDek udělal osvitku. Nařezal jsem si pár kousků fotocuprextitu a zkoušel, bohužel se mi ale nedaří nikdy dojít k ideálnímu výsledku, nejspíše kvůli horšímu toneru v tiskárně.

Pauzák osvícený po dobu 3 minut má cesty v pořádku, ale jelikož tiskárna nevyužívá na větší koncentraci dost toneru, tak jsou plochy prosvícené skrz a ve vývojce se odplaví.

Fólie se mi sice na začátku jevila jako funkčná možnost, ale už po 2,5 minutách osvícení se sice vzor z desky odplavil správně, ale při vyleptání se fotocitlivá vrstva podleptala a bylo to k ničemu.

Zkusil jsem zajít do lepšího copycentra, aby mi to vytiskli na fólii, ale chlap to odmítl s tím, že je zakrytá moc malá plocha a výsledek by podle něj stál za houby.

Momentálně ještě zkouším pauzáku ještě trochu zlepšit kontrast pomocí ředidla, ale nedělám si nijak velké naděje. V případě že se to nepovede, co navrhujete?

Napadá mě buď vytisknout to na pauzák někde v copy centru kde mají pořádnou tiskárnu a nebo zkusit variantu se sprejem Transparent 21.