Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svářečka vyhazuje jistič

Dobrý den, pujčil jsem si svářečku od známého je to obyč slabučká el svářečka.
Technické parametry:
Rozsah regulace: 40-140 A
Napětí: 230 V / 50 Hz
Příkon: 2,6 kW
Rozměry: 340 x 180 x 300 mm
Hmotnost: 12,8 kg
Průměr elektrody: 1,6-3,2 mm
Napětí na prázdno: 48 V

Sváří třeba 3 min potom jistič vyhodí a já ho musím nahodit. Včera jsem takhle běhal celej den... :-/
Co to způsobuje?

S tím bych souhlasil, pokud máš prodlužovák, snaž se aby byl uplně rozmotanej a netvořil nikde smyčky nebo překřížení, pak to po určitý době funguje jako indukční cívka a vyhodí to i silnější jistič.

jestli navíc v tu chvíli sepne třeba lednice je to o to horší.

Navíc jestli svařuješ vysokými proudy-třeba už 80A-dost často se stává že svářečku(trafo/invertor) přehřeješ a v kombinaci s kvalitní čínskou výrobou dřív vyplivne ten jistič na baráku než tepelná pojistka v mašině.

jde i to techniku svařování jako celku, pokud nedokážeš chytit oblouk a často elektrodu lepíš k materiálu, muže to být i tím.

""prodlužovák, snaž se aby byl uplně rozmotanej a netvořil nikde smyčky nebo překřížení, pak to po určitý době funguje jako indukční cívka a vyhodí to i silnější jistič.""
Nee, v kabelu vede jeden drát tam a druhý zpátky, indukčnost to neudělá.
Říká se tomu bifilární vinutí. Vzájemně se vyruší.
To jen tak pro všeobecné vědění :-)8-)