Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Záložní zdroj APC BacK UPS 250

Zdravim ,je možno tento záložní zdroj použít nouzově k nabíjení akumulátorů do motorek?

Jestli ano, prosím o zaslání českého návodu,nemohu ho nikde najít se zbytkem už si poradím...

Spíš mě zajímá jen to jak má být vypínač nastaven aby nabíjel záložní akumulátor instalovaný v něm, jestli se nabíjí při zapnutém proudu a při výpadku přepne na baterii, nebo je nutný ten čelní vypínač nastavit na poluhu 0(tedy Output) či jak to je.

díky za info

o to mi jde, mám paralerně zapojenou tu baterku z APC k baterii v elektromotorce, oddělenou vypínačem, takže jakoby jsou samostatně nabíjený.

Ta původní 12V 18 Ah je hnaná jest z nabíječky co k motu patří, jenže to je 4Ah a dost se hřála, když jsem připojil i tuhle z APC 12V 7.5Ah...

Tak jsem prodloužil kabely z APc zas ji odpojil a nabíjím ji samostatně tím APC ale nevím jak to správně nastavit aby jí to nabíjelo-prostě jako kdyby byla v něm-

Sháním ten návod proto. jde mi fakt jen o to:

-jestli APC nabíjí akumulátor když je v poloze 0, tedy vypnutý
-nebo jestli musí být puštěnej a ten akumulátor nabíjí stále a přepne se sám automaticky když vypnou proud.

Tak asi vyřešeno.

vyštrachal jsem zkoušečku, proud do baterky jde i když je to na 0 nebo 1, tudíž předpokládám že to ten akumulátor nabíjí, že stačí zasunout jen do elektriky.

Uvidim zejtra jestli mě to doveze do práce a zpátky.

Zatím díkec. kdyby něco ozvu se pro radu.

Úplně blbě jsem pochopil co myslíš tím nabíjením. Myslel jsem, že chceš připojit nabíječku k ups :-( UPS nabíjí akumulátor hned, jak jej připojíš do sítě. Nemusiš ji zapínat. Tlačítko reset je v podstatě nahození jističe při přetížení.

Přemýšlel jsem nad tím už dřív, PC je taky 12V a tohle moto taky ale jde mi to na jaký ty kabýlky připojit krokosvorky a ty pak na baterku...

...abych ji nenebijel jen nějakejna 5V.

V nejbližších dnech nějakej pokus testnu. Matně si vzpomínám že už jsem to zkoušel ale při připojení akumulátoru se přestal točit zdroj větráku.

No jednoduše řečeno to tak je. Mezi černým a žlutým vodičem zdroje je 12V. Ale k nabíjení potřebuješ o něco více. U gelu je maximum 13,8V, u AGM 14,4V. Jinak řečeno, 12V baterku nenabiješ baterku do plna.

Pokud bys chtěl předělat PC zdroj, musel byt přerušit zpětnou vazbu která kontroluje napětí. Záleži na zapojení a typu řídícího obvodu. Když překročíš 15V, vybouchnou kondenzátory :-)