Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční ovládání hifi

Dobrý den, mám hifi která vůbec z ničeho nic nejde ovládat, dám jí do zásuvky, můžu zapnout, ladit frekvenci ale ovládání hlasitosti a všeho dalšího nebo vypnutí nereaguje, ani na ovladač, nevíte kde by mohla být chyba? Děkuji

Kde je chyba ? Chyba je v té škatuli HiFi.

Máš alespoň tušení jak to funguje? Nemáš. Umíš to opravit ? Neumíš, i kdyby jsi to umel, odkud asi by jsi sehnal a za jakou cenu rídicí microprocesor, jak by jsi ho vypájel a zapájel nový bez vybavení, odkud by jsi vzal firmware do toho krámu a jakým spúsobem by jsi ho flashoval

Dáš to opravit ? nedáš. Ješte neco chceš vedet ?

... :puff:

Pod pojmem HiFi může být mnoho různých druhů zařízení, s nejrůznějším možným nastavením a ovládáním. Někdy je pod pojmem HiFi celá věž i s CD, Tape přehrávačem, modernější i s dalšími vstupy a nastavením. V tom případě se dá vyzkoušet jestli funguje zesilovač a přepínání vstupů tím, že zkusíte pustit CD, kazetu, přepínat různá i málo používaná nastavení Line, Aux, Mute, různá nastavení ekvalizérů atd., atd.
Někdy si s tím poradí lépe děti nebo bývalé děti, které na těchto zařízeních vyrostli. Například nastavení satelitního přijímače zvládnou lépe děti než jejich rodiče.

Má to dálkový ovladač, pravdepodobne se jedná o moderní plastovou škatuli s display-em, pár chipy ve vnitru a milionem mepotrebných softwarových funkcí.
Tyto veci se krome triviálnich závad na napájení neopravují, není tam co opravovat. Odpálit koncový stupeň nelze, má to ochrany, rízení všech funkcí je mikroprocesorem.
Funguje to na technologii jako rádia a prehrávače v mobilních telefonech, jenom to má vetší výkon, vetší reproduktory, vetší bednu, vetší display a ten dálkovej ovladač

Jak tohle funguje, detaily obvodového rešení u daného výrobku zná pár lidí u výrobce a více nikdo a vlastne nikomu více, se o ty detaily nestojí za to zajímat.
Tohle jede nebo nejede.

.... :puff:

Hmm.... to vypadá spíš na zradu nějakého švábu vevnitř... Pokud ji máte víc jak 2 roky tak se taky může jednat o sepnuté "Kurvítko".

Možnosti jsou:

1) Dat to do opravny a cvaknout nějaký peníz.
2) Koupit novou HiFinu
3) Dat to reklamovat
4) Rozmontovat to a hledat závadu. Může to být i vypadlý káblík k tlačítkovému panelu nebo nějaká závada na zdroji.
5) Pokud se nenajde závada mechanického tipu (vypadlý káblík, viditelně poškozená komponenta) tak bude chyba v mikroprocesoru tedy se vrací možnost "1)"
6) Vzít veliké kladivo, vybít svou zlost a udělat bod "2)"

To rozoberes a meras osciloskopom ze kde je chyba, jasnovidecke hadanie na dialku je dobry napad, ale v tomto vesmire fyzikalne nefunguje.

P.S. tipujem na zvod na niektorom z tlacitok/vedeni pre tlacitka, ci uz kvoli zvlhnutej spine alebo mechanicy sposobeny
P.S.2. moze byt aj studenak na pine procesora, ak je tepelne namahany