Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Michani betonu v domichavaci

Zdravim, predem se omlouvam za asi blby dotaz. Zajimalo by mne, v cem se micha beton v betonarkach. Maji velkoobjemove michacky nebo se beton micha az v domichavaci? Ja vim, je to DOmichavac, ale budu potrebovat velke mnozstvi betonu a z betonarky by vysel draho. Material si sezenu primo z piskovny / sterkovny za levno, vzhledem k objemu domichavace by byl idealni :) Diky. pp

v domichavači by míchat samozrejme šlo, otázkou zustava jak tam ten písek a šterk a cement dostat když toho má byt veliké množství, nemá to totiž mechanickou lopatu a jak by jsi meril jeho objem.

samozrejme šlo by to porešit, vykopeš porádne velikou a hlubokou jámu s dlouhým nájezdem, to aby ťežký domíchavač dokázal z té jámy vyjet a budeš se účinne modlit aby nepršelo, pokud totiž Tvá modlidba bohy nebude vyslyšena, domíchavač v té jáme náhla boure utopí ...
vybuduješ systém skluzú a odmerováni objemu písku a šterku a zvrchu to budeš nejak sypat do domíchavače v té jáme, vodu pritáhneš potrubím s namontovaným vodomerem ....

a je to, Pat a Mat pozdravují

... :puff:

Vis co takovýhle dvojkolečko stojí na hodinu?:-D Zlatej bobik s michačkou a i dopravou byhu vi odkud by ten beton byl levnejší.

Edit: presne tohle co bylo na začátku sehnali chlapi nekde v Polsku, ani ti nevim proč ale radší se toho zbavili - tohle nikdo nechce, za ty penize co by si museli učtovat to vyjelo snad jednou a zustalo to v Zehusicich na zamku- sehnali druhou michačku na bobka a ta se nezastavi.

Zdravim, bez toho sarkasmu by to neslo? Dotaz je mozna blby, ale je myslen vazne.

V plneni domichavace nevidim problem, ale zalezelo by na konkretnim typu domichavace. Objem by se dal merit pres hmotnost. Na zaklade pozadovane tridy betonu a materialu mi ve stavebnim ustavu zjisti pomery materialu, to uz mam zjistene.

Jedna se celkem o cca. 200 m^3 betonu, ale samozrejme se nebude lit vse najednou, ale postupne.

Co je presne velky mnozstvi betonu?

20m3?

vic?

domichavac je sam o sobe draha vec.

Sezente nekoho s bobikem s michackou.

nechte si material dovyst na plac a michejte podle potreby aby zednici stihali.

*jestli nemate plac na material nic jinyho nezbyde nez ten domychavac ale pripravte si tucnej balik a misto kam s nepouzitym betonem, protoze oni si ho zpatky nepovezou.

*Spis projdete okoli, zhruba si to spocitejte kolik toho betonu bude, nechte si udelat do zacatku cca 3-4m3 ty nez zdelate nechte si domychat s privyzt dalsi.

vyjde to furt levnejc a i casove je to rychlejsi nez domychavac.

Nevim odkud jste dal bych vam kontakt ale to by jste musel byt z chrudimska aby se vam to vyplatilo.

Bezne tam jezdim na vypomoc a mychame treba 20m3 denne, kdyz to zednici stihnou zdelat.

[re-vyroba-a-preprava -betonu.jpg]

No pravda je, že na takové množství by bobík s míchačkou byl asi stejné řešení jako necky a hrábě. Ovšem i v případě, že máš vyřešené nakládání do mixu si nejsem jistý jestli to je opravdu levnější řešení než betonárna. A pokud nebudeš na materiál mít zásobníky s násypkou nebude sranda nejen lopatou, ale čímkoli úzkou dírkou co má mix těch dejme tomu 5 nebo 6 kubíků do něj dostat.
To není hledání proč to nejde, ale prostá úvaha - i kdybys sehnal mix na 10 kubíků a takové nejsou úplně běžné, budeš muset namíchat cca 20 várek. To rozhodně nenamícháš za den a troufnu si tvrdit, že ani za dva. To nebude levná záležitost, mix nevydělává tím, že stojí a míchá, ale tím, že jezdí. Takže hlavní pro tebe je zjistit si cenu hotového betonu z betonárky s dopravou a cenu za pronájem mixu a všeho dalšího co s tím souvisí - cena materiálu a cena za jeho dovoz, jeho uložení, technika na nakládání do mixu a co já vím co ještě další co mě momentálně nenapadá. To potom porovnat a podle toho se rozhodnout.