Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nízký průtok potrubí

Ahoj kutilové

mám takový malý problém:

Od plynového kotle vedu ohřátou vodu k umyvadlu a dále do baterie na vaně. Problém je v tom, že všude má teplá voda silný průtok, jen v baterii na vaně ne. Studená voda teče normálně na všech bateriích (vana, umyvadlo, dřez).

Problém se tedy zdá být jen na tom úseku teplé vody mezi umyvadlem a vanou. Baterii jsem zapojil obrácně, zkusil jsem i jinou ale nepomohlo to, příčina musí být tedy právě v té trubce.

Nevíte někdo o nějakém způsobu jak toto vyřešit, aniž bych musel strhávat obklady a sahat na samotnou trubku?

Přiznávám, že co se týče těchto věcí, jsem celkem lama, ale uvítám jakoukoli radu.

Díky!

Asi jste příčinu našel správně, jak píšete "příčina musí být tedy právě v té trubce."

Při odmontování nebo výměně vanové baterie možná zjistíte, že část baterie pro teplou vodu nebo trubka je zarostlá vodním kamenem tak, že zbývá jen maličká dírka, kterou sotva prostrčíte tužku. Záleží na tom, jakou máte vodu, u některé studniční vody v některých oblastech je voda hodně tvrdá a na stěnách trubky a hlavně v trubce přímo u vyústění do baterie nebo za etážkou naroste velice tvrdá hmota, kterou nerozrušíte žádným škrábáním, pilníčkem nebo vrtačkou ani chemií. Buď to vezmete jako fakt a nebude si ničit obkládačky, nebo můžete vést novou plastovou trubku po zdi ale to je ošklivá i když funkční opičárna, nebo pokud jsou opravdu trubky velmi ucpané uděláte rekonstrukci a dáte novou trubku. Nebo máte dobrou vrtačku i vrták a dostatek trpělivosti a podaří se vám dírku zvětšit.

Někdy to bývá zarostlé tak, že ani etážku z kolena ve zdi nevyšroubujete a musí se dostat ven tak, že ji zničíte a za ní bývá narostlá tvrdá hnědočerná jakoby železná hmota s malou dírkou, kudy ještě voda teče.