Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Troud misto zeminy

Zdravim ,je moznost pouzit troud jako nahrazku zeminy? Jedna se mi o to zda pokud kolem baraku misto hliny pouziju troud(dafakto raselinu) do zatravnovaku a zasazim travni semeno jestli to poroste?

podklad by byl pod trodem piskovy.

diky za odezvy.

Vapenec(CaCO3) se pali na paleny vapno(CaO) a unika CO2. Paleny vapno se hasi vodou na haseny vapno(Ca(OH)2). Haseny vapno tuhne pomoci CO2 ze vzduchu zase na vapenec... Vapenec je teda malta bez pisku(dost zjednodusene, ale neva) a dest ji nevadi. A pokud by se pouzilo haseny vapno, taktez znamy jako vapeny hydrat, tak se z nej akorat o par hodin/dni pozdeji stane zase vapenec a sme kde sme byli.

Kup MLETÝ VÁPENEC nebo MLETÝ DOLOMITICKÝ VÁPENEC. Výpenný hydrát je stavebnina, chemicky Ca(OH)2 - hydroxid vápenatý, přidáním vody z něj vznikne tvrdý vápenec (ve správných poměrech třeba vápenná malta).

Ikdybys nakrásně trefil PH, tak to co zaseješ, nebude mít žádné živiny a o struktuře onoho neznámého materiálu (troud může být fakt skoro cokoli) raději pomlčet. Navíc jestli je pod tím písková a kamenná drenáž, tak tam ta tráva stejně pořádně růst nebude, protože veškerá voda proteče pryč a jakmile na to bude pražit slunko, tak to uschne. Chce si to pořádně promyslet, jak to udělat a čím to osít. Ale základ by měl tvořit kvalitní substrát a ne nahradit ještě i ten nějakým odpadem. Mysli na to, že v zatravňovačce pěstuješ trávu ve své podstatě v mininádobách.

A ještě připomenu, ale asi to víš, zatravňovačka se NESMÍ substrátem naplnit, tj. když se po ní jde, tak se travního drnu nesmí člověk nohou dotknout, jinak se hrozně rychle zeleň zničí.

Zdravím,
pokládal jsem zatravňovačky cca před měsícem (plastové). Při shánění informací na netu jsem také narazil na radu, že zemina nemá být zároveň s povrchem dlaždice. Ale neumím si představit, že bych každé okénko sypal zvlášť. Normálně jsem je zasypal celé, zametl zároveň s povrchem a nyní po měsíci je zemina slehlá min o 1cm.

To je právě to, bohužel spousta blbounů to ještě dosype, klidně i několikrát a znám i takové, co to okýnko po okýnku nejen sypali, ale dokonce pěchovali. Lidi nesmíš podceňovat, jsou hrozně vynalézaví... :-D Bohužel dost se jich vydá cestou, aby světu nakonec oznámili: "Tudy ne, přátelé."

Chemické reakce viz výše Bahno. Jinak dolomit je přírodní hornina, pojmenovaná podle pohoří Dolomity v severní Itálii, kde byla poprvé objevena.
Dolomitický vápenec je přírodní směs dolomitu s přírodním vápencem.
Těží se jako přírodní materiál a pro vysoký obsah vápníku se po umletí
používá v zemědělství pro snížení kyselosti zemědělské půdy.
:puff::beer:
A upřesnění -- pohoří Dolomity se jmenuje podle vědce, který tu minerály
zkoumal a popsal. 8-)

Dolomitický vápenec se používá především pro dotaci hořčíku, jinak se používá spíše normální. Krom CaCO3 totiž právě dolomiťák obsahuje asi 30-40% MgCO3.

Osobně si myslím, že travinám se to vůbec líbit nebude a za chemickou úpravu se dá následně víc, než na kolik by vyšel hotový substrát. Tohle bych tak zkompostoval s dalším materiálem a použil někam příští rok. Obyč skrývka poslouží mnohem líp.

Vrstva rašeliny na pískovém podloží neudrží žádnou vodu,tráva za půl dne na slunci uschne.Tak si to zkus nanečisto,dej si někde kousek plochy se stejnou vrstvou písku i "troudu" a nasej tam trávu,za dva týdny uvidíš.
Ostatně se zbytečně neříká "suchý jak troud".

vápenec koupenej, ale nevim cim to je ale asi zazrak, uz tam rasi trava ci nejakej jeji zelenej pribuznej i bez něj,

dost asi pomohlo to ze firz leje a leje ale ten vapenec uz pouziju kdyz ho mam.Ty zatravnovaky delam taky tak, posypu a rozmetu je zaroveň s vrchem a po slehnuti dosypu.

Doplň "troud" extrudovaným perlitom (udrží vlahu).

Tráva je náročná sviňa, vyžaduje síran železnatý - zelená skalica (kvôli tmavému vyfarbeniu), draslík a síran amonný (kyslé dusíkaté hnojivo) aplikovaný v priebehu roka, do konca augusta.

Prihnojiť 3x do roka Cereritom, kvôli stopovým prvkom.