Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vykop u domu

Dobry den. Provadim vykop hliny na sirku dlazdice ktera je nalepena na starsi dum s bydlenim v prizemi (vlhke cihly) Dum je lehce pod terenem, obcas ze vnitr flicek na stene. Nasledne chci cast pod soklem opatrit nopovou folii a zateplit. Kolem domu jsou stare betondlazdice tak ze vrsek byl zcela uzavren a minimalne tam zatekalo. Mam jen v planu pod nopovku vlozit odvetravaci drenazni trubku a nasledne udelat loze a dlazdice zpet vratit. Otazka zni jestli je potreba udelat i pod loze klasickou 10 cm drenazni trubku s odvodem vody, ktera je tam podle meho zbytecna kdyz nema co odvadet kdyz to budu zpet zakryvat dlazbou? Nopovka bude 20 cm nad dlazdicema a nasledne zakryta kryci listou. Dekuji

považ, že voda v půdě taky vzlíná podle hladiny řeky či kopce. Nemusí zatékat přímo. Ale okolí domu(a pod domem taky) je nasákle vodní hladinou. Při výkopu to nemusí být zrovna patrné, páč kopat budeš nejpsíš v době kdy neprší a je možné že hladina bude zase nízko.

Jestli máš jíl, dej tam drenáž. Pokud máš štěrkové řečiště proložené jílem a hlínou, drenáž nedávej. TAkové řečiště máme. Když ale FEST zaprší, za pár min.je to vsáklé. Důlním kalovým řerpadlem jsem vypouštěl vodu z DČOV(1.5 m3 vody). Během minuty to bylo na zahradě. Na zahradě jezero docela slušné. Ale za 10min už zbyla jen malá kaluž. Jsem tlemil jak puk