Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Úhlová bruska - koupě

Zdravíčko,
rozhodl sem se koupit brusku. Klasický domácí využití. Momentálně potřebuju obrousit ička a takovej ten důlní vozík od rzi. Pak asi tyče a mohl bych to využít na obroušení/vyleštění dřeva - asi i řezání, jen pár prken.

Jelikož by to mělo být na různý druhy práce, tak by se hodila stupnice na ovládání výkonu/otáček.
Průměr kotouče 125? Nebo 115 stačí?
Ideálně 3 polohy odjimatelnýho držáku.

Zatím sem našel tohle. Ale nemá řízení otáček... Takže bych asi musel opustit broušení dřeva.
black-decker-kg751

Cena tak do 1,5k. Nemáte někdo zkušenost? Třeba jde brousit dřevo i na max otáčky, těch 10 000/min, netuším... byla by to moje první. Jakoukoliv radu/návrh na brusku uvítám.

Zdravím, já mám Ferm v 125 mm provedení a jsem spokojený. Nejlepší je zajít do více krámů s nářadím a ošahat si brusku na živo. Přece jenom je to elektrické nářadí a zvlášť bruska není nástroj bezpečný, tak ať sedí pěkně v ruce. Držte se pokud možno známých značek. I když se to nezdá, tak když i na příležitostné použití koupíte kvalitu, tak se to vyplatí-nejsme tak bohatí, abychom kupovali levné věci.:-)

P.S.: Tady je moje Fermka: http://www.onlineshop.cz/dum-zahrada/dilna/brusky/ uhlova/bruska-uhlova-ferm-fdag-880-125mm-103288P.h tml , bohužel nemá regulaci otáček.

Black & Decker opravdu plastové převody nemá :D ale přehřívá se a to hodně. To je taky jeho nejvěčí slabina, například při broušení v takových 28°C je potřeba ho nechat aspoň každých 5 minut dalších 10 zchládnout nebo se usmaží motor. Když pak taková frička dojde do servisu tak se ani neopravuje a rovnou ji posílají spátky s papírem o tom že ji majitel přetížil a proto se zapekl motor. Zaniká záruka.

V cenoví kategorii jakou uvažuješ je lhostejné jaký nápis bude mít výrobek, nenavybíraš nic, delší životnost výrobce nezaručuje a ani nepredpokláda, je to jednoduše spotrební tovar, užívánim se zničí, má se zničit

jak vydrží Tobe, bude to podobné jako u bot, jeden je zničí za mesíc, druhému vydrží 2 roky

... :puff:

Černé Dekly (Black & Decker) jsem jednu chvíli opravoval v ofiko servise a osobně bych je nekupoval.... Tedy stroje jsou schopné posloužit svému účelu ale pokud se má jednat o intenzivní těžší práci tak nebrat. Je to opravdu jen Hobby nářadí. Místo toho spíš třeba Narex, co se týče nářadí tak je opravdu lepší si nějakou tisícovku připlatit a koupit lepší značku, aspoň to vydrží.