Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Úhlová bruska - koupě

Zdravíčko,
rozhodl sem se koupit brusku. Klasický domácí využití. Momentálně potřebuju obrousit ička a takovej ten důlní vozík od rzi. Pak asi tyče a mohl bych to využít na obroušení/vyleštění dřeva - asi i řezání, jen pár prken.

Jelikož by to mělo být na různý druhy práce, tak by se hodila stupnice na ovládání výkonu/otáček.
Průměr kotouče 125? Nebo 115 stačí?
Ideálně 3 polohy odjimatelnýho držáku.

Zatím sem našel tohle. Ale nemá řízení otáček... Takže bych asi musel opustit broušení dřeva.
black-decker-kg751

Cena tak do 1,5k. Nemáte někdo zkušenost? Třeba jde brousit dřevo i na max otáčky, těch 10 000/min, netuším... byla by to moje první. Jakoukoliv radu/návrh na brusku uvítám.

Zdravím, já mám Ferm v 125 mm provedení a jsem spokojený. Nejlepší je zajít do více krámů s nářadím a ošahat si brusku na živo. Přece jenom je to elektrické nářadí a zvlášť bruska není nástroj bezpečný, tak ať sedí pěkně v ruce. Držte se pokud možno známých značek. I když se to nezdá, tak když i na příležitostné použití koupíte kvalitu, tak se to vyplatí-nejsme tak bohatí, abychom kupovali levné věci.:-)

P.S.: Tady je moje Fermka: http://www.onlineshop.cz/dum-zahrada/dilna/brusky/ uhlova/bruska-uhlova-ferm-fdag-880-125mm-103288P.h tml , bohužel nemá regulaci otáček.

Mel jsem einhella za 900 a namakal se, az hruza(180I jsem s nim porcoval, trubek a jeklu nepocitane, sem tam nejakej bednak ci dlazdicka diamantakem, na lodi lamelakem taky dotvaroval haldy preklizky). Padnul az na to, ze dosly uhliky a 300Kc se mi do toho davat nechtelo - prevod jeste planuju zrecyklovat v jinym projektu. Ted mam toho vysmivanyho parkside, zatim kratce ale verim ze toho da alespon tolik co ten einhell. A regulace otacek a brouseni se dost hodi. Ani ne tak lamelak, ten bere az moc, to je takovy dost hruby opracovani, ale kotouc na suchace a brousit naplocho. Flexa je opravdu multifunkcni nastroj a nevim, proc toho nevyuzivat.

Black & Decker opravdu plastové převody nemá :D ale přehřívá se a to hodně. To je taky jeho nejvěčí slabina, například při broušení v takových 28°C je potřeba ho nechat aspoň každých 5 minut dalších 10 zchládnout nebo se usmaží motor. Když pak taková frička dojde do servisu tak se ani neopravuje a rovnou ji posílají spátky s papírem o tom že ji majitel přetížil a proto se zapekl motor. Zaniká záruka.

nevím jaká bude činnost využití uh.brusky u Vás.Ale pokud mohu doporučit ze své vlastní dlouholeté zkušenosti tak doporučuji uh.brusku Narex EBU 150. Nejen že budete spokojen výkonem,ev dostupným servisem ale také dlouhou životností.Ta bruska je prostě nezmar.Já už ji mám cca 20 let.Vté době jsem nastoupil do naší kovovýroby kde jsem viděl co všechno musí tato bruska vydržet tak jsem neváhal a koupil.Do dneška toho nelituji.Mám ještě na šolíchání Makit 110,a na řezání dlažby Extol 230 oranžový.Pokud se rozhodnete pro Narex tak cenajeněkdejinde.tak cca 3300 kč.Regulace otáček nemá smysl.Je to mimo použitíuhlové brusky.Myslet si že univerzálnostje výhoda tak podle mě to pravda není.Každý nástroj má svá specifika.Na broušení dřeva jsou nástroje k tomu určené i když tím lamelovým kotoučem dřevo také v nějaké kvalitě obrousíte.Jde o to co od toho očekáváte.

V cenoví kategorii jakou uvažuješ je lhostejné jaký nápis bude mít výrobek, nenavybíraš nic, delší životnost výrobce nezaručuje a ani nepredpokláda, je to jednoduše spotrební tovar, užívánim se zničí, má se zničit

jak vydrží Tobe, bude to podobné jako u bot, jeden je zničí za mesíc, druhému vydrží 2 roky

... :puff:

Černé Dekly (Black & Decker) jsem jednu chvíli opravoval v ofiko servise a osobně bych je nekupoval.... Tedy stroje jsou schopné posloužit svému účelu ale pokud se má jednat o intenzivní těžší práci tak nebrat. Je to opravdu jen Hobby nářadí. Místo toho spíš třeba Narex, co se týče nářadí tak je opravdu lepší si nějakou tisícovku připlatit a koupit lepší značku, aspoň to vydrží.